86-річного захисника мови переслідує міліція

86-річного захисника мови переслідує міліція

29.07.12 17:04 0 1882
86-річний уманчанин Василь Білоус 4 липня на сесії Уманської міської ради закликав депутатів стати на захист української мови. За це з нього вимагають пояснення працівники міліції.

Василь Білоус інвалід війни, йому тяжко ходити, тому він пересувається з паличкою. Проте він пройшов крізь чергових, які блокували того дня вхід у міську раду та зайшов у сесійну залу.

"Я виступив на захист української мови, розповів що і як, - розповідає Василь Білоус. – Ні пікети, ні голодування не допомагають, йде планова русифікація. Тому залишається одне – виконати другу частину заповіту Тараса Шевченка "і вражою злою кров'ю волю окропіте". Я на сесії сказав, що Гнилим Тікичем потече кров Партії регіонів у Чорне море. Мені мер зробив зауваження, сказав що такі виступи некоректні. Секретар міської ради Рибак написав листа у СБУ. Після цього прийшла міліція до мене, склали протокол, зажадали пояснення. Сказали, що вирішуватимуть з начальством, бо я закликав до крові. Але мені нічого не страшно, бо мені вже 86 років. Я два роки відсидів у таборах за українську мову."

Василь Кузьмович у 1973 році відбував покарання – 2 роки таборів за виступи проти русифікації України. Зараз Василь Білоус написав листівку, в якій закликає підтримувати українську мову.

Джерело: Газета.ua
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Українські телеканали ...

КОМЕНТАРІ