У Києві відбулося 30-ти тисячне Віче

У Києві відбулося 30-ти тисячне Віче

14.10.12 16:27 0 1404
14 жовтня 2012 року в Києві відбулось урочисте віче та Марш Боротьби, присвячені 70-річчю створення Української Повстанської Армії. В акції взяли участь близько 20 тисяч українців, які з'їхалися з усієї України, аби вшанувати цю визначну подію, громадські діячі, футбольні фанати. Захід відбувся під гаслами захисту національних, соціальних, історичних та громадянських прав українців. Вів віче відомий журналіст, голова Сумської "Свободи" Ігор Мірошниченко. На заході виступили ветеран УПА Роман Левчанин, свободівці – лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, Ірина Фаріон, Олег Панькевич, Андрій Іллєнко, Юрій Михальчишин, а також Голова ОУН Богдан Червак, поет і громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, член Комітету захисту української мови, відомий громадський активіст Олександр Бригинець.
Біля пам'ятника Тарасові Шевченку о 14:00 розпочалося велелюдне віче. Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок заявив:
"Сьогодні, у 70-ту річницю УПА, ми чітко усвідомлюємо, що наше завдання – не лише пам'ятати про героїчну славу наших визвольних днів, славу вояків ОУН–УПА, які поклали своє життя заради збереження честі нації у роки Другої світової війни, але й продовжити і довершити їхню справу.
УПА боролася за побудову такої держави, в якій влада слугуватиме інтересам громадян, а не навпаки. Попри те, що формально наша держава зараз є незалежною і має всі атрибути державності, насправді вона є об'єктом нещадної експлуатації з боку "перефарбованих" компартійних і комсомольських функціонерів, колишніх кагебістів і кримінальних елементів; вони об'єдналися в потужний кримінально-олігархічний клан, який шаленими темпами грабує українців. Без усунення цих людей від влади українська державність так і залишиться формальною.
УПА спричинилася до здобуття державності, завдання ж нинішніх націоналістів – наповнити її справді українським змістом. Заплановане "Свободою" проведення люстрації – очищення влади від функціонерів совєцького окупаційного режиму та кримінально-олігархічних кланів – це фундамент побудови сильної і успішної держави, тієї держави, за яку боролися і вмирали українські повстанці.
Сучасний український націоналізм зберігає тяглість традицій боротьби за національне визволення та соціальну справедливість. Усі закиди ворогів "Свободи" про те, що буцімто її програма є "комуністичною" – цинічна брехня. Порівняльний аналіз праць ідеологів українського націоналізму, програмних засад ОУН і "Програми захисту українців" засвідчує: "Свобода" не відступилася ані на крок від націоналістичної ідеології, навпаки, постійно розвиває її, актуалізуючи, наповнюючи новим життям в умовах XXI століття.
Могутня держава, в якій пануватиме соціальна справедливість – це була та мета, яку ставили перед собою українські повстанці, спливаючи кров'ю в нерівних боях із ворожими ордами. Сильна держава зі справедливим суспільним ладом – це кінцевий результат реалізації нашої "Програми захисту українців". Можемо стверджувати, що саме Всеукраїнське об'єднання "Свобода" є спадкоємцем українських націоналістів, які боролися у лавах ОУН–УПА. У нинішніх умовах, коли навіть та неповна, значною мірою формальна державність України опинилася під загрозою, коли шаленіє режим внутрішньої окупації – саме "Свобода" є авангардом опозиційних сил, який рішуче виступає на боротьбу з антиукраїнською владою".
Кількість охочих узяти учать в Марші дедалі зростає і вже перевищила 20 тисяч. Зараз триває формування колони, після чого розпочнеться урочистий Марш Боротьби від пам'ятника Тарасові Шевченку і далі Володимирською вулицею й центром столиці до Михайлівської площі.
Прес-служба ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)
Наступна новина: Участь правоохоронних ...

КОМЕНТАРІ