Ректор академії УПЦ відслужив заупокійну літію за Степаном Бадерою

Ректор академії УПЦ відслужив заупокійну літію за Степаном Бадерою

17.10.12 18:08 0 1208
15 жовтня ц.р. ректор духовно-навчально-наукового комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина», Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за убієнним агентами радянського комуністичного режиму провідником Організації українських націоналістів і Української повстанської армії Степаном Бандерою та всіма жертвами кривавих подій національно-визвольних змагань за державну незалежність України у ХХ столітті.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Степан Андрі́йович Бандера (народився 1 січня 1909, Старий Угринів, Австро-Угорщина, тепер Калуського району Івано-Франківської області, Україна —помер (загинув) 15 жовтня 1959, Мюнхен, Німеччина) — видатний] український політичний діяч, ідеолог українського націоналiстичного руху ХХ століття, після розколу Організації українських націоналістів голова Проводу ОУН-Б.

Степан Бандера був одним із авторів Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Степана Бандеру була заарештовано фашистським режимом гітлерівської Німеччини, що віроломно окупувала Україну і взято під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року в центральну Берлінську тюрму (за проголошення державної незалежності України). З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського озброєного руху в тилу Червоної армії, однак Степан Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Комуністичний радянський уряд уповноважив КГБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Лідери "Свободи" ...
Наступна новина: На Закарпатті підпалили ...

КОМЕНТАРІ