Івано-Франківщина: У  Надвірнянській ЦРЛ відкрили Центр нефрології та діалізу  і  рентгенкабінет

Івано-Франківщина: У Надвірнянській ЦРЛ відкрили Центр нефрології та діалізу і рентгенкабінет

14.11.12 11:13 0 1113
Учора навіть за дощової погоди у Надвірній відбулося аж два надто важливі новосілля: відкриття в центральній районній лікарні міжрайонного Центру нефрології та діалізу (трьох апаратів «штучна нирка») і оновленого рентгенологічного кабінету в районній поліклініці, де встановлено сучасну рентгенологічну систему - компактний рентгенівський апарат, що застосовується у різних областях діагностики.

Доповнює рентгенапарат система цифрової обробки знімків: зображення отримується в електронному вигляді.

В урочистостях із традиційного перерізання стрічки та освячення медобладнання, оновлених кабінетів взяли участь голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук і голова Надвірнянської райдержадміністрації Володимир Калічко.

Під час розмови із тамтешніми лікарями, медичним персоналом Михайло Вишиванюк відзначив: «Останнім часом різко зменшилася кількість скарг від хворих з Надвірної і району. Це дуже добре. З приходом до керівництва нового головного лікаря (Сергія Емільянчука – авт.) стала кращою матеріально-технічна база лікувальних закладів району. Оскільки тут, у медицині, є суттєві зрушення, прийнято рішення про створення Надвірнянського медичного територіального центру. Це буде четвертий в області територіальний медичний центр - після Івано-Франківська, Калуша і Коломиї. А створення такого центру передбачає відкриття нових спеціалізованих відділень, нових робочих місць для медиків , а, головне, вищу якість медичного обслуговування».

Михайло Вишиванюк поінформував медичне зібрання про зроблене в медицині у плані технічного переоснащення, забезпечення ряду лікувальних закладів найсучаснішою діагностичною апаратурою – у поточному році і в минулому, який, як відомо, був на Прикарпатті Роком медицини.

«Запевняю: обласне керівництво налаштоване на те, аби виконати завдання Президента України – поставити медицину на якісно новий рівень, - наголосив голова ОДА Михайло Вишиванюк. – Особлива увага Президента до розвитку вітчизняної медицини означає максимально наблизити її до пацієнта, зробити високопрофільною і доступною».

За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Миколи Олінійчука, на три апарати «штучна нирка» (виробництва Швеції) для Надвірнянської ЦРЛ виділено майже 1 млн. грн. з державного бюджету, 288 тисяч з районного і понад 77 тис. грн. спецкоштів ЦРЛ - для капітального ремонту і облаштування приміщення Центру гемодіалізу. Вартість нового рентгенапарату - понад 800 тис. грн. Ремонтні роботи в рентгенкабінеті проведено за рахунок спецкоштів ЦРЛ, понад 51 тис. грн.

«Івано-Франківська область займає передові позиції в державі щодо лікування хворих замісними методами ниркової терапії, - сказав у коментарі місцевим та обласним журналістам Микола Олінійчук. - В області функціонує сім відділень гемодіалізу, тепер у Надвірній – восьмий. Незабаром плануємо відкрити у Білих Ославах другу чергу приміщення-довгобуду сільської амбулаторії і пологовий будинок в Надвірній».

Головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Емільянчук стверджує: в районі 24 хворих, які потребують лікування в умовах центру гемодіалізу. В подальшому на базі Надвірнянської ЦРЛ буде проводитись лікування хворих Яремчанщини. Центр працюватиме у дві зміни, а то й три. Завідує центром гемодіалізу Лариса Сулятицька.

Своєю чергою голова райдержадміністрації Володимир Калічко поінформував представників ЗМІ: у поточному році на розвиток медицини у районному бюджеті було передбачено 56 млн грн., а в наступному «плануємо більше».

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Івано-Франківщина: В ...
Наступна новина: Прикарпатські енергетики ...

КОМЕНТАРІ