Львівщина: На здобуття Обласних премій в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури представлено 25 подань

Львівщина: На здобуття Обласних премій в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури представлено 25 подань

14.11.12 15:38 0 1105
Відповідно до Положення про Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, затвердженого рішенням сесії Львівської обласної ради, на здобуття цьогорічної премії обласними організаціями національних творчих спілок, культурно-мистецькими закладами, іншими інституціями представлено всього 25 подань, – інформує упрвління культури Львівської обласної державної адміністрації.

Премія є найбільш престижною творчою відзнакою у Львівській області за вагомий внесок в українську культуру.

Список подань на присудження Обласної премії 2012 року в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури  за номінаціями:

1. Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського:

Никорак Олена Іванівна – за мистецтвознавчі праці, виконані протягом 2010-2012 років (Львівська обласна організація Національної спілки художників України)

2. Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свенціцьких

Зозуляк Петро Пилипович – за активну науково-просвітницьку діяльність та пропагування творчої спадщини Івана Франка (Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка);

Корнєєва Галина Вікторівна – за оновлення музейної експозиції в Музеї «Русалки Дністрової» та розроблення науково-експозиційних планів трьох новостворених музеїв Маркіяна Шашкевича (с.Нестаничі Радехівського району, с. Новосілки Буського району, с. Деревня Жовківського району) (Львівська національна галерея мистецтв);

Любів Богуслав Іванович – за формування експозиції історичного українського військового однострою, його реконструкцію та презентацію тематичних виставок у 2010-2012 роках (Львівське регіональне відділення спілки дизайнерів України)

3. Поезія – імені Маркіяна Шашкевича:

Вархол Роман – за книгу «Співочий птах на мисленному древі».  – Львів. «Ліга-Прес». 2010. – 247 с. (ТзОВ «Ліга-прес»)

Дяк Олександр Михайлович – за поетичну збірку «Політ водоспаду». – Дрогобич: Коло, 2012. – 148 с. (Львівська обласна організація Національної спілки письменників України)

Курташ-Карп Юлія – за збірку поезій «Рапсодії осінніх зорепадів», яка вийшла у форматі аудіокниги (2010) (Видавництво «Каменяр»)

4. Проза – імені Богдана Лепкого:

Бернакевич Леся – за романи «Не в своїй тарілці» («Ліга-Прес», 2010), «Заходить до хати вампір волохатий» («Ліга-Прес», 2010), «Лялька з болота» («Ліга-Прес», 2011) та «Дорогі ви, наші цьоцю» («Ліга-Прес», 2012) (Львівська обласна універсальна наукова бібліотека)

Коваль Юрій Андрійович – за книгу «Цей лагідний-лагідний світ». – Львів: Апріорі, 2011. – 575 с. (Львівська обласна організація Національної спілки письменників України)

5. Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка:

Гамада Роман Романович – за книгу перекладів «Іранські народні казки». – Тернопіль: Богдан, 2011. – 232 с. (Львівська обласна організація Національної спілки письменників України)

Гнатюк Михайло Іванович – за книгу «Іван Франко і проблеми теорії літератури (Київ:Академія, 2011), перевидання 3-томної праці М.Возняка «Історія української літератури» (упорядкування, вступна стаття; Львів: Світ, 2011), друге видання книги «Спогади про Івана Франка» (упорядкування, вступна стаття та коментарі; Львів: Каменяр, 2011) (Львівське обласне відділення товариства «Україна – Світ», філологічний факультет ЛНУ ім. І.Франка)

Мельник Оксана Олегівна – за книжку «Модерністський феномен Михайла Яцкова: канон та інтерпретація» (НАН України. Інститут Івана Франка. – К.:Наукова думка, 2011. – 294 с. (Інститут Івана Франка НАН України)

6. Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького:

Акторська творча група у складі Оксани Козакевич, Тетяни Каспрук, Ярослава Федорчака, Андрія Козака – за виставу «Лісова пісня за Лесею Українкою (Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса)

Творча група у складі Людмили Колосович, Галини Риби, Жанни Саратової-Тугай, Марії Дзвонік – за постановку вистави «Лісова пісня» Лесі Українки Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки) Олександр Король і Алла Шкондіна – за творчі успіхи 2010-2012 років та успішне вирішення творчого міжнародного проекту – постановки епічної вистави «Елегіс-Стікс» про трагічні сторінки операції «Вісла» (Львівське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України)

7. Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола:

Романчук Олег – за публіцистичну збірку «У пошуках універсаму». – Львів: Універсум. 2011. – 879 с. (Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України)

8. Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича:

Залізко Андрій – за внесок у розвиток естрадного мистецтва Галичини, концертну діяльність 2010-2012 років, зокрема, за створення композиції «Світло перемоги» з нагоди проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012» (Львівське обласне відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»)

Стахів Остап Миколайович – за видатну виконавську майстерність, здобуття міжнародного визнання, вагомий внесок у розвиток, відродження і популяризацію української культури, бандурного мистецтва, народної пісні та українських традицій на теренах України та за її кордонами, сучасну інструментальну інтерпретацію українських музичних творів (Шоу-агенція «Зірки Галичини», Львівське обласне відділення Національної спілки кобзарів України)

Фенюк Ольга Іванівна – за тематичні програми та видання ком пакт-дисків «Український романс» (А.Кос-Анатольський, М.Колесси, С.Людкевич) та вагомий внесок у популяризацію творчості галицьких композиторів (Львівська обласна філармонія)

9. Образотворче мистецтво – імені Івана Труша:

Москалюк Віктор Макарович – за творчі роботи у галузі живопису, виконані протягом 2009-2012 років (Львівська обласна організація національної спілки художників України)

10. Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти:

Лисик Анна Євгенівна – за творчі роботи, виконані протягом 2009-2012 років (Львівська обласна організація національної спілки художників України)

11. Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина:

Кушнір Іванна Олексіївна – за вишиті роботи, виконані за народними мотивами та орнаментами (Львівське обласне відділення Національної спілки майстрів народного мистецтва України)

Оксана Потимко, Богдан Мочурад – за інтегрований проект «Відчинилося життя» (Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ»)

12. Дизайн  – імені Олени Кульчицької:

Патик Роман Григорович – за дизайн середовища та формування експозиційних структур Музею історії розвитку Львівської залізниці (Львівське регіональне відділення спілки дизайнерів України)

13. Архітектура – імені Івана Левинського:

Носов Володимир Макарович – за архітектурний проект – база відпочинку «Бухта вікінгів» у с. Старе Село Пустомитівського району Львівської області (Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України)

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Провідні паралімпійці ...
Наступна новина: На Львівщині підведено ...

КОМЕНТАРІ