Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт передав Музею книги факсимільне видання Луцького Євангелія

Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт передав Музею книги факсимільне видання Луцького Євангелія

14.11.12 15:48 0 1010
Сьогодні в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» відбулася урочиста церемонія передачі Митрополитом Луцьким і Волинським Ніфонтом факсимільного видання Луцького Євангелія (сер. ХІV ст.) для Музею книги, яке було видане за його особистого сприяння у 2011 році. В урочистостях взяв участь заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич.

Священнослужителі розпочали захід співаною молитвою до Пресвятої Богородиці. Директор заповідника Павло Рудецький у вступному слові подякував за надзвичайно цінний подарунок і розповів про Євангеліє, яке є однією з найдавніших книг України, що збереглась до наших днів. Рукопис належить до пам’яток галицько-волинської книгописної школи. Місцем написання книги був Спаський Красносельський монастир поблизу Луцька. Книга зберігається в Російській державній бібліотеці Москви.

«Історія біжить неупинно, багато пам’яток втрачено і добре, що мені прийшла думка перевидати Євангеліє, яке було написане у нашому місті шість століть тому», – зазначив Митрополит Ніфонт. Він повідомив, що презентація неоціненної духовної пам’ятки відбулася не лише в Україні, а й Мілані, Римі, Барі, Флоренції. Готується широка презентація книги у Європі та у Москві.

Науковець Олена Бірюліна розповіла, що Луцьке Євангеліє належить до 128 найбільш унікальних рукописних книг України. Разом з Волинською іконою Богоматері (ХІУ ст.), Покровською церквою (ХІІІ-ХУІІст.), замком Любарта (ХІУст.), Луцьке Євангеліє – символ духовності і віри лучан і волинян. Унікальне рукописне Євангелія ще будуть вивчати історики і краєзнавці.

Подякував за щедрий дарунок для Музею книги заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Валерій Дмитрук. Начальник відділу охорони культурної спадщини міської ради Сергій Годлевський висловив слова вдячності Митрополиту від міської влади, лучан і зауважив, що це справжній взірець співпраці держави і церкви.

Учасники заходу отримали буклети та карти старого міста, які були видані за фінансової підтримки Луцької міської ради та переглянули виставку сакральних пам’яток, які експонуються у арт-клубі «Камяниця».

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Львівщині підведено ...
Наступна новина: Львів: Рада перенесла ...

КОМЕНТАРІ