Львів: Наступного року на Личаківському цвинтарі знову реставруватимуть надгробки

Львів: Наступного року на Личаківському цвинтарі знову реставруватимуть надгробки

21.11.12 13:34 0 1353
Як розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, наступного року на Личаківському цвинтарі знову реставруватимуть надгробки у межах реалізації українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини».

— 17 листопада у нас відбулася підсумкова нарада за участю представників Міністерства культури і національної спадщини Польщі, реставраторів щодо цьогорічних реставраційних робіт. Слід зазначити, що жодних зауважень до виконання реставраційних робіт не було ні в української, ні в польської сторони. — Тоді ж було визначено об’єкти на Личакові на 2013 рік. Тож, наступного року польські та львівські реставратори відновлюватимуть надгробки на могилах Марії Понінської, родини Кровчинських, Ярослава  Кулачковського, Леона Тварецького та Юзефа Жуховського. — Лілія Онищенко

Усі роботи, відповідно до програми, виконують  львівські та польські реставратори, а фінансує Міністерство культури і національної спадщини Польщі.

Нагадаємо, цьогорічний етап реставраційних робіт на Личаківському цвинтарі охопив надмогильний пам’ятник Мечислава Потоцького, реставратора пам’ятників Східної Галичини, ансамбль з трьох пам’ятників сім’ї Вейгл, сімейну гробницю львівського музейника Ілларіона Сьвєнціцкого, надмогильний пам’ятник історика і письменника Антонія Яблоновського, надмогильну плиту Зосі Ланг.

У 2008-2011 роках було проведено комплексні, професійні реставраційні роботи на 22 надмогильних пам’ятниках та гробницях, зокрема: вірменських архієпископів Самуїла Стефановича та Ісаака Ісаковича, українського філолога та літературознавця Омеляна Огоновського, художника Артура Гроттгера, історика та письменника Кароля Шайнохи, українського поета та письменника Маркіяна Шашкевича, учня Фредеріка Шопена, композитора та піаніста, засновника Львівської консерваторії Кароля Мікулі, політика, голови парламенту Австро-Угорщини Францішека Смольки, відомих німецьких скульпторів Гартмана Вітвера та Антона Шімсера, українського історика, етнографа та публіциста Дениса Зубрицького, письменниці та публіцистки Габріели Запольської. Довідка

У Львові вже 5 років міська рада та Міністерство культури і національної спадщини Польщі реалізовують програму «Збереження спільної культурної спадщини». Відповідно до цієї програми, усі роботи фінансує Міністерство культури на національної спадщини Польщі, а виконують їх спільно українські та польські реставратори.

За час співпраці Міністерство профінансувало реставраційних робіт на суму понад 11,5 млн грн. Це реставрація надгробків на Личаківському цвинтарі, реставрація вівтаря «Голгофа» та стінопису у Вірменській церкві, реставрація пам’ятника Яну Кілінському у Стрийському парку, реставраційні роботи у Латинській катедрі. Також Міністерство культури на національної спадщини Польщі фінансово долучилося до проведення інвентаризації та фотограмметрії у церкві Петра і Павла та до опрацювання добірок у музеях міста.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: До Міжнародного дня ...
Наступна новина: Львів: Від сьогодні на ...

КОМЕНТАРІ