Львів: «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози»

Львів: «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози»

26.11.12 09:00 0 1502
З 10.12.2012 по 19.10.2012 у Львові проводились «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози».

Актуальність проблеми ракових захворювань шийки матки та молочної залози зумовлена тим, що ці недуги характеризуються високими рівнями захворюваності, інвалідності та смертності жінок.

Смертність від раку молочної залози за останні 10 років зросла більше ніж у 2,5 рази та зайняла перше місце у структурі смертності жінок.

За даними Національного канцер-реєстру України упродовж 2011 року зареєстровано 16165 нових випадків раку молочної залози, загальна кількість померлих від нього серед жіночого населення становила 7556, тобто 30,2 на 100 тис. жіночого населення. Ймовірність виникнення раку збільшується з віком прямо пропорційно, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років.

Факторами ризику є: менопауза у віці старше 50 років; відсутність пологів або перші пологи у віці старше 30 років (захворюваність у 3 рази частіша); сімейний анамнез, що свідчить про рак молочної залози у матері, сестри (у 2 рази частіша) чи у них обох (у 6 разів частіша); фіброзно-кістозна мастопатія (у 3-5 разів частіша).

Профілактика   раку   молочної   залози   полягає   насамперед   у   своєчасному рятуванні хворих від передракових ущільнень у молочних залозах, а також у дотриманні нормального фізіологічного ритму життя жінки (вагітність, годування) із скороченням до мінімуму кількості абортів. В діагностиці раку молочної залози важливе значення займають систематичні самостійні обстеження і щорічні профілактичні лікарські огляди жінок у віці старше 40 років, які може провести акушер-гінеколог, сімейний лікар, хірург. При виникненні підозри на захворювання молочної залози жінка скеровується до онколога.

Із додаткових методів обстеження застосовується мамографія та ультразвукова діагностика (УЗД). Мамографія рекомендується 1 раз на 2 роки у віці після 40 років, 1 раз на рік — після 50 років. Жінкам, які відносяться до груп ризику, рекомендована щорічна мамографія починаючи з можливо раннього віку.

Рак шийки матки також є грізним захворюванням жіночої статевої сфери, яке можна вилікувати лише на початковій стадії захворювання. Ще 20 років тому рак шийки матки діагностували у 10 жінок на 100 тис. жіночого населення. Нині ця цифра майже подвоїлася. І найприкріше те, що саме це захворювання дає найбільшу кількість смертей серед жінок репродуктивного віку.

У м. Львові упродовж останніх років зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози (у м. Львові 34,4 на 100 тис.,  в Україні — 33,3) та рак шийки матки (у м. Львові 12,3 на 100 тис., в Україні – 10,5).

Незадовільними є показники смертності жіночого населення, особливо на рак молочної залози (у м. Львові 18,9 на 100 тис.,  в Україні – 16,7).

Саме тому управління охорони здоров’я шостий рік поспіль проводить «Акцію з профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози».

У жіночих консультаціях були виділені окремі оглядові кабінети для забезпечення цитологічного скринінгу патології шийки матки, установи забезпечено щіточками для якісного забору цитологічних мазків та рукавичками.

Проведено тренінги із сімейними лікарями, терапевтами та вузькими спеціалістами з питань навчання жінок методам самообстеження грудних залоз.

Усі заклади охорони здоров’я забезпечено інформаційними матеріалами (буклети, плакати, санітарні бюлетені, відеоролики) з питань профілактики раку шийки матки та молочної залози.

За час проведення Акції оглянуто та проведено цитологічні дослідження 17911 жінкам (у 2011р. – 17976, у 2010р. – 21511, у 2009р. – 18775, у 2008 – 17418).

Виявлено жінок з патологією – 2147 (11,99%), у т.ч.: 1 рак шийки матки, підозра на рак шийки матки – 11, дисплазії важкого ступеню – 7, дисплазії легкого ступеню – 71. На диспансерний облік взято 1287 жінок (7,19%).

У міському мамо логічному центрі обстежено 197 жінок, виявлено з патологією – 78 (39,6%). У 2 жінок діагностовано рак молочної залози.

Усіх жінок з виявленою патологією взято на диспансерний облік та забезпечено лікуванням відповідно до протоколів, затверджених наказами МОЗ України. Жінки із виявленою патологією грудної залози скеровані на безкоштовне обстеження у міський мамо логічний центр.

*

window.___gcfg = {lang: 'uk'};

(function() {

var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true;

po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js';

var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s);

})();

* (function(d, s, id) {

var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];

if (d.getElementById(id)) return;

js = d.createElement(s); js.id = id;

js.src = "//connect.facebook.net/uk_UA/all.js#xfbml=1&appId=302808433160273";

fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);

}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); /**/

*

VK.init({apiId: 3115534, onlyWidgets: true});

VK.Widgets.Like("vk_like", {type: "mini", height: 18});

* Твіт !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");

* icons('/media/jq/')

Додати коментар ****

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Свічки у центрі Львова - ...
Наступна новина: Тернопіль: Сергій Надал ...

КОМЕНТАРІ