Європейський Союз співфінансує чотири важливих для Луцька проекти

Європейський Союз співфінансує чотири важливих для Луцька проекти

27.11.12 13:30 0 1319
Начальник управління міжнародного співробітництва та туризму Микола Іванюк під час оперативної наради розповів про участь виконкому Луцької міської ради у конкурсах Програм технічної допомоги ЄС.

З 2004 року діє Програма міжнародної технічної допомоги Європейського союзу в рамках Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства – Програма Добросусідства Польща-Білорусь-Україна INTERREG IIIA/ТACIS CBC на 2004–2006 бюджетні роки.

У 2006-2008 роках Виконком в ролі партнера реалізовував 3 проекти, співфінансовані з коштів INTERREG IIIA/Tacis:

1. «Транскордонний центр підтримки ринку праці» щодо Функціонування консультаційного пункту для іммігрантів в Любліні

2. «Розвиток співробітництва Волині і Люблінщини в сфері підтримки підприємництва» щодо функціонування бізнес-інкубатору в Луцьку

3. Розбудова мережі велосипедних доріжок м. Любліна, які сполучають транскордонні велосипедні шляхи.

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 є продовженням Програми добросусідства. Основна мета Програми - підтримка процесів прикордонного розвитку. Загальний бюджет програми: 202,9 мільйонів євро (в тому числі 186,2 мільйонів євро співфінансування ЄС).

В рамках І конкурсу був підтриманий один проект:

S.O.S. – безпечне співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ (проект реалізовується).

Бюджет проекту в Луцьку: 17 000 євро.

Головний партнер: Виконавчий комітет Львівської міської ради, партнери – Луцьк, Івано-Франківськ, Люблін.

Основні заходи:

* Проведення соціального опитування на початку і вкінці реалізації проекту з метою визначення рівня свідомості населення щодо поводження з тваринами (домашніми та безпритульними).

* Проведення конференції на тему «Актуальні проблеми та європейський досвід у сфері охорони безпритульних тварин» за участі місцевих спеціалістів та польських експертів.

* Розробка проектно-кошторисної документації майбутнього притулку в Луцьку.

* Локалізація та встановлення програми реєстрації та обліку тварин міста для існуючого притулку в Луцьку.

* Забезпечення притулку необхідним інвентарем для здійснення ідентифікації безпритульних тварин.

* Участь у розробці та проведенні соціальної кампанії з метою підвищення рівня свідомості населення.

До 30 вересня 2011 тривав ІІ набір Програми. На цей набір було підготовлено 12 проектних заявок спільно з польськими та українськими партнерами. В 4 проектах Виконавчий комітет Луцької міської ради виступив заявником, а в 8-и проектах - партнером.

Станом на кінець листопада цього року отримано підтвердження про співфінансування з коштів ЄС 4 важливих для Луцька проектів, з яких в 1-му місто виступає головним партнером, і в 3 – партнером.

Назва проекту: Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвитку співпраці Луцького Центру надання адміністративних послуг, Івано-Франківського Центру надання адміністративних послуг та Люблінського Бюро обслуговування мешканців (БОМ).

Загальний бюджет проекту: 468,600 євро, з них в Луцьку - 262 412, 89 євро.

Назва проекту: «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння».

Загальний бюджет проекту: 413 333, 94 євро, з них в Луцьку 108 016 євро.

* Створення мережі співпраці у сфері культури та соціальної політики: проведення студійних візитів у Жешуві, проведення курсів польської мови в Луцькій міській раді, проведення семінарів для спеціалістів соціальної сфери та культури.

* Проведення в Луцьку міжнародного мистецького фестивалю «Арт-територія».

* Реалізація інформаційно-промоційних заходів: опрацювання Стратегії створення мережі співпраці Жешув-Луцьк-Івано-Франківськ, виготовлення промоційних матеріалів.

* Закупівля сцени,тентового павільйону та 20 виставкових наметів для проведення культурно-мистецьких заходів в рамках проекту.

Назва проекту: «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько- українському кордоні».

Загальний бюджет проекту: 1,8 млн євро

Основні заходи:

* Закупівля реанімобілю з оснащенням для транспортування й надання кваліфікованої швидкої медичної допомоги хворим з важкою опіковою травмою силами бригади комбустіологів на догоспітальному етапі.

* Оснащення сучасними ліжками та обладнанням палати інтенсивної терапії на два ліжко-місця.

Назва проекту: Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку, а також опрацювання концепції створення рекреаційної зони у Жешуві з метою розвитку транскордонного природного туризму.

Загальний бюджет заходів в рамках проекту: 2 640 841,98 EUR

Бюджет заходів в Луцьку: 1 590 749,57 EUR

Основні заходи проекту в Луцьку:

- будівництво містечка для ведмедів з вольєрами, оглядовими терасами, павільйоном,

- містечко для левів з вольєрами, оглядовими терасами, павільйоном,

- будівництво огорожі,

- облаштування та благоустрій території.

Міський голова Микола Романюк зазначив, що «проведена важлива робота у напрямку міжнародної співпраці. Є позитивний результат. І це дуже добре – залучення коштів Євросоюзу в розвиток міста при нашому теперішньому бюджеті. Ті проекти, що не пройшли, будемо доопрацьовувати», - підсумував він.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Інструктор спортивного ...
Наступна новина: Луцьк: Межі скверу на ...

КОМЕНТАРІ