Львів: 5 грудня у Палаці Бандінеллі відбудеться Презентація каталогу виставки портретів князів

Львів: 5 грудня у Палаці Бандінеллі відбудеться Презентація каталогу виставки портретів князів

28.11.12 17:36 0 1088
Львів відкритий до міжнародних культурних проектів. 4-31 грудня експонуватиметься спільна українсько-литовська виставка, де будуть представлені реставровані портрети литовських князів  з українських музеїв та фондосховищ.

Каталог виставки «Портрети Великих князів» виданий організаторами виставки – Національним музеєм «Палац Великих князів Литовських» і Музеєм мистецтв Литви.

Учасниками цього проекту, окрім литовської сторони, були українські музеї: Львівський історичний музей, Львівська національна галерея мистецтв, Волинський краєзнавчий музей, які передали на тимчасове експонування в Музей мистецтв Литви 20 жіночих, 62 чоловічих і 4 дитячі портрети зі своїх колекції. Більшість із переданих портретів зберігались у фондосховищах музеїв, лише частина з них була опублікована.

— Ця виставка стала найяскравішим підтвердженням успішного розвитку культурних зв’язків двох народів  і свідчить про спільність культурної спадщини  та історії Литви й України, про ланки невичерпної традиції державницьких і мистецьких зв’язків — Арунас Гялунас, Міністр культури Литви

Вперше в історії культурних зв’язків двох народів каталог виданий трьома мовами: литовською, українською та англійською на високому поліграфічному рівні. У виданому каталозі поіменно перераховані всі ті, хто доклався до здійснення цього міжнародного виставкового проекту.

— Під час відкриття виставки у Вільнюсі говорилось про важливість праці литовських реставраторів, які відновили та реставрували частину портретів, що представлені на виставці, а також одягнули їх в стилізовані рами. Без їхньої, по-справжньому умілої, віртуозної праці важко було б уявити цю виставку в повній красі. — Львівський історичний музей запрошує відвідати виставку повернутих з Вільнюса портретів і переконатись у тому, що наші партнери з Литви вміють шанувати спільну культурну спадщину двох народів. — кажуть організатори

Координатор виставки – Тарас Рудько.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Львів: Незрячі діти ...

КОМЕНТАРІ