Івано-Франківщина: На колегії розглядали питання реформування медицини

Івано-Франківщина: На колегії розглядали питання реформування медицини

29.11.12 08:26 0 1452
27 листопада відбулося засідання колегії Калуської райдержадміністрації за участі керівництва району, начальників управлінь і відділів РДА, керівників установ, журналістів місцевих ЗМІ.

У засіданні колегії взяв участь начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук.

Про основні показники економічного і соціального розвитку району на 2013 рік доповів заступник голови райдержадміністрації Лоранд Засядьвовк.

Багато уваги на колегії присвячено медичним питанням, в першу чергу реформуванню медичної галузі. Про впровадження реформування медичної галузі та розвиток медицини у 2013 році та створення первинних медико-санітарних пунктів доповів заступник голови районної ради Сергій Твардовський. Про виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 05.09. 2012 року №907 «Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та розпорядження голови облдержадміністрації від 12.11.2012 року №810 «Про виконання в області Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»; про надання медичних послуг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС». » йшлося у доповіді завідувача кардіологічного відділення Калуської ЦРЛ.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук охарактеризував основні аспекти державної політики щодо реформування медичної галузі в Україні. Він наголосив на тому, що реформування медицини конче необхідне, оскільки для більшості населення медицина не є доступною.

«В першу чергу державна політика сьогодні зосереджена на тому, щоб у всіх регіонах створити центри первинної медико-санітарної допомоги. Це значно підвищить рівень медичного обслуговування населення. У селах повинні працювати сімейні лікарі, які опікуватимуться хворими, займатимуться профілактикою. Наше завдання – розвантажити лікарні, куди повинні потрапляти пацієнти, які потребують оперативного втручання чи інших невідкладних допомог. На сьогодні у Калуському районі треба створити ще 2 амбулаторії», - зазначив Микола Олінійчук.

«Дуже часто невластиву функцію виконує швидка допомога. Вона повинна бути мобільною, щоб надати екстрену невідкладну допомогу. Тому вже з нового року інститут швидкої допомоги зазнає суттєвих змін». Також очільник медицини в області наголосив на тому, що держава відкоригувала сьогодні питання цін на ліки, в першу чергу на медикаменти для гіпертоніків.

Про результати ревізії фінансово-господарської діяльності Калуської районної державної адміністрації за період з 01.10.2009 року по 01.07.2012 року доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Федун.

Після обговорення цих питань члени колегії провели виїзне засідання у Копанківській сільській раді. Там вони мали змогу заслухати доповідь Копанківського сільського голови Миколи Федуна щодо виконання делегованих повноважень виконкомом Копанківської сільської ради відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.1999 року №339 «Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади».

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації

Також рекомендуємо переглянути інформаційний медичний портал. Тут ви знайдете багато корисної інформації стосовно здоров'я та медицини.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Із Хмельниччини вивезли ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: За ...

КОМЕНТАРІ