Львів: Відкриття відділення дитячої нейрохірургії в міській дитячій клінічній лікарні

Львів: Відкриття відділення дитячої нейрохірургії в міській дитячій клінічній лікарні

06.12.12 08:05 0 978
У системі спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню нейрохірургічній допомозі належить одне із провідних місць. Наказом Міністерства охорони здоров’я від24.11.95р. № 295 «Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості нейрохірургічної допомоги населенню країни» було передбачено відкриття дитячих нейрохірургічних відділень у багатопрофільних дитячих лікарнях.

Розрахунки, проведені вченими-учасниками програми С-09 по вивченню черепно-мозкової травми в країнах СНД, показують, що нейрохірургічної допомоги щорічно в Україні потребують близько 60000 дітей, що складає 6 на 1000 дитячого населення країни. Це, насамперед, хворі з черепно-мозковою, хребетно-мозковою та пологовою травмою, які складають більше 80% хворих дітей нейрохірургічного профілю. На фоні зменшення народжуваності та загальної кількості дітей зростає кількість дітей з аномаліями розвитку нервової системи, гідроцефалією, онкоураженнями мозку.

У 1996р. вперше у Львівській області на базі  міської дитячої клінічної лікарні було організовано підрозділ дитячої нейрохірургії на 10 ліжок в складі  загальнохірургічного відділення.

Сьогодні лікарями-нейрохірургами міської дитячої клінічної лікарнінадається необхідний об’єм медичної допомоги з нейрохірургічною патологією дітям м. Львова та районів області: за рік  з нейрохірургічною патологією госпіталізуєтьсяпонад 600 дітей, 150-170 оперується,в тому числі до 40 новонароджених. По профілю це черепно-мозкова та спінальна травма периферичної нервової системи, вроджені вади розвитку, набута гідроцефалія, об'ємні процеси ЦНС, запальні процеси ЦНС.Завдяки використанню в операційній практиці нейрофіброскопа (придбаний у 2006 році) розширився діапазон нозологічних форм нейрохірургічної допомоги і зменшився об’єм хірургічної операційної травми. Крім роботи в стаціонарі проводяться консультації у відділеннях лікарні, медичних закладах міста та області, виїзди по санавіації  для надання невідкладної допомоги дітям з нейрохірургічною патологією в районах Львівської області.Ми  констатуємо стабільне збільшення з кожним роком госпіталізованих дітей з нейрохірургічною патологією з 508 дітей −2007р., до 622 дітей- 2011р. та  кількості проведених консультацій по санавіації (з 32-2007р. до78-2011р.,збільшилась кількість оперативних втручаньдо 155 в 2011роцівдвічі збільшилась кількість операцій дітям періоду новонародженостірозширився і сам діапазон втручань.

Враховуючи вищенаведене та з метою покращення і наступності в роботі нейрохірургічної служби постало питання про створення самостійного  відділення на 15 ліжок. Тому наказом УОЗ ЛМР від 19.09.2012р. №р-355 з 01.12.2012р. відкрито дитяче  нейрохірургічне відділення в міській дитячій клінічній лікарні.

Для проведення капітального ремонту новоствореного відділення в міській дитячій клінічній лікарні з бюджету міста  було виділено 986 тис.грн.; окрім того було додатково залучено 87 тис.грн.позабюджетнихкоштів.

Основними завданнями відділення залишається надання якісної медичної допомоги дітям з нейрохірургічною патологієюм.Львова і області. З метою зменшення операційної травми будепроводитись подальшеосвоєння новітніх  технологій операційних втручань зокрема,мікронейрохірургії, мікронейроендоскопії, застосування ультразвукового інструментарію. Актуальним є і застосування реконструктивних технологій після травм ЦНС і периферичної нервової системи.

Фоторепортаж

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Львів сумує за Ярославом ...
Наступна новина: У Тернополі з 10 грудня на ...

КОМЕНТАРІ