Круглий стіл з нагоди Дня місцевого самоврядування у Чернігівській міській раді

Круглий стіл з нагоди Дня місцевого самоврядування у Чернігівській міській раді

06.12.12 16:14 0 1287
5 грудня у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл з нагоди Дня місцевого самоврядування. Участь у засіданні взяли секретар міської ради Олег Шеремет, депутати міської ради, представники органів місцевого самоврядування та державної влади, провідні науковці, викладачі вищих та загальноосвітніх навчальних закладів міста, представники об’єднань громадян та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, кандидат юридичних наук, доцент, секретар міської ради Олег Шеремет підкреслив, що стало доброю традицією проводити заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування, за участю провідних фахівців, науковців, представників міської влади у самому осередку місцевого самоврядування – міській раді.

Олег Шеремет висвітлив деякі аспекти правових основ місцевого самоврядування на сучасному етапі. Зокрема, він зазначив, що Чернігів успадкував кращі традиції європейської демократії ще з часів магдебурзького права, і у цьому сенсі нашому місту є чим пишатися. Сьогодні органи місцевого самоврядування, на його переконання, працюють достатньо ефективно, вирішуючи власні та делеговані повноваження в межах чинного законодавства. Одним із головних завдань місцевої влади є створення умов для ефективної життєдіяльності територіальної громади, що передбачено й Європейською Хартією місцевого самоврядування, яку підписала Україна у 1997 році, - підкреслив Олег Шеремет.

З основними етапами історичного розвитку місцевого самоврядування з 1623 (отримання Черніговом магдебурзького права) та до 1918 року ознайомив доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. Він також зосередив увагу присутніх на виникненні міської символіки – прапора та герба Чернігова. Науковець нагадав про деякі визначні для міста історичні дати, зокрема: у березні наступного року виповнюється 390 років отримання Черніговом магдебурзького права, тобто права на самоврядування.

Під час жвавого обговорення позитивних досягнень самоврядування та його недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування необхідно дотримуватися «принципу субсидіарності», визначеному у Європейській хартії, тобто більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, адже існує певна «конкуренція компетенцій». Крім того, учасники круглого столу, порівнюючи місцеве самоврядування в Україні з європейськими моделями стійкої демократії, визнали очевидним брак самостійних коштів місцевих бюджетів. Отже, для ефективного здійснення місцевого самоврядування, на їх думку, необхідно також створення достатньої матеріально-фінансової бази.

Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: У шпиталі ...
Наступна новина: На Львівщині послуги ...

КОМЕНТАРІ