На Хмельниччині 15 чоловік з трансплантованими нирками

На Хмельниччині 15 чоловік з трансплантованими нирками

07.12.12 07:52 0 977
У конференц-залі УОЗ Хмельницької обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу, на якому обговорювалась тема «Розвитку та реформування трансплантаційної служби України».

Тема трансплантології – одна із найбільш обговорюваних нині в Україні. Як відомо, Міністерство охорони здоров'я України розробило та направило до Верховної Ради законопроект, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо при житті юридично не оформить відмову від такої перспективи. Законопроект був переданий до парламенту і наразі знаходиться на вивченні комітету Верховної Ради з охорони здоров'я.

При розробці українського законопроекту автори орієнтувалися на досвід Росії, Бєларусі, Італії та Австрії. Після того, як закон буде прийнятий, всі українці стануть потенційними донорами. Для тих, хто з різних причин не погоджується на донорство після смерті, законодавство передбачає можливість відмовитися від здачі органів: для цього потрібно написати відповідну заяву в поліклініку за місцем проживання або відправити електронною поштою в Держслужбу з трансплантації. Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботи із забору органів і пошук потенційних донорів. Автори закону сподіваються на сувору систему контролю, запевняючи, що такі зловживання будуть неможливі.

Для довідки: щорічно трансплантації серця потребує 2 тис. українців — не виконується жодної пересадки, пересадку нирки чекають 4 тис. осіб на рік - отримують у кращому разі 100, пересадку печінки потребує 2–2,5 тис. хворих — отримує її 30-40 осіб.

Щодо стану трансплантології в Хмельницькій області, то вона має загальноукраїнську тенденцію. Найбільш розвинуте питання трансплантації нирок та підготовка до трансплантації нирок. В області проводиться реєстр хворих з трансплантованими нирками - на сьогодні це 15 чоловік. Також ведеться список пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю IV-V ст. в листі очікування на трансплантацію нирки. Їх 21 чоловік. Гірше з трансплантацією печінки та серця. На жаль, такого реєстру немає через відсутність законодавчого підґрунтя для широкого застосування трансплантації серця та печінки. Про трансплантацію легень, підшлункової залози та комплексу органів також не іде мова. Станом на листопад ц.р. 207 хворих подолян перебувають на діалізі. Щороку кількість хворих на ниркову недостатність збільшується на 2300 осіб.

Під час виступів наводилися цифри, які змушують задуматися. У США робиться 10 тис. пересадок нирки в рік, 4 тис. — печінки і 2 тис. — серця. У Росії щорічно здійснюється 1200 пересадок нирки. В Україні на рік виконується приблизно 100-120 трансплантацій. Це переважно пересадка нирки і трохи – печінки. 90% усіх пересадок в Україні робляться саме за допомогою органа родича-донора.

Втім, у нового документу є й противники, які кажуть, що українці не готові до настільки радикальних змін – суспільство ментально незріле, а також налякане історіями про "чорних трансплантологів".

Не секрет, що нині існує низька правова обізнаність серед населення з даного питання. Чим більше люди знатимуть про трансплантологію, досягнення у світовій та вітчизняній трансплантології, тим менше залишиться питань без відповіді.

15 грудня ц.р. під егідою МОЗ України відбудеться загальний круглий стіл у Києві. Тільки після широкого обговорення цієї теми з фахівцями і громадськістю до закону про трансплантологію будуть вносити відповідні зміни та корективи.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Потужна сировинна база ...
Наступна новина: На Рівненщині "мерседес" ...

КОМЕНТАРІ