На Тернопільщині планують розвивати рибне господарство

На Тернопільщині планують розвивати рибне господарство

07.12.12 16:12 0 930
З метою покращення стану рибного господарства Тернопільської області розроблено проект обласної програми розвитку рибного господарства на 2013 - 2016 роки.

Основною метою Програми є забезпечення потреби населення широким асортиментом рибопродукції власного виробництва, збереження та збільшення рибних ресурсів.

Цього планують досягнути шляхом створення сприятливих умов для розвитку рибного господарства, збільшення виробництва рибної продукції в області на 10% до 2015 року та на 20% до 2016 року, забезпечення населення широким асортиментом рибопродукції власного виробництва за цінами доступними для населення з різним рівнем доходів.

Також проект передбачає проведення наукових досліджень на водних об’єктах області, з метою визначення видового, вікового різномаїття іхтіофауни, рибопродуктивності, попередження та профілактика спалахів хвороб риби, екологічної ситуації.

Йдеться також і про якнайширше залучення ставового фонду за межами населених пунктів для товарного вирощування риби, передача в оренду ставів на конкурсній основі, здійснення вирощування риби згідно з розробленими науковими обґрунтуваннями та режимами рибогосподарської експлуатації водойм.

Розробники програми пропонують також вжити заходів для збереження та збільшення рибних запасів шляхом зариблення річок басейну р. Дністер, окремих його приток, інших водних об’єктів цінними видами риб.

На думку розробників документу, до нарощування темпів виробництва та підвищення якості рибної продукції призведе побудова власної лінії для виробництва спеціальних комбікормів для риб.

Проблему відсутності якісного зарибку на території Тернопільської області, збільшення рибопродуктивності як природних, так і штучних водойм покликана вирішити побудова власного рибовідтворювального інкубаційного цеху та товарного підприємства.

Проведення рибницько-меліоративних робіт (розчистка водойм, впорядкування прибережних захисних смуг, розкорчовування, зариблення водойм цінними видами риб) призведе до покращення актуально якісного та кількісного стану іхтіофауни регіону.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми - 21 780 тис. грн.,

у тому числі: з державного бюджету пропонується залучити 15 600 тис. гривень., з обласного бюджету – 3 520 тис. гривень, бюджету м.Тернополя – 1 460 тис. гривень, небюджетних коштів – 1 200 тис. гривень.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 1)
Попередня новина: В Івано-Франківську ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: ...

КОМЕНТАРІ