9 грудня – Міжнародній день боротьби з корупцією

9 грудня – Міжнародній день боротьби з корупцією

09.12.12 22:04 0 1085
Щорічно, 9 грудня, за ініціативи Організації Об'єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (International Day Against Corruption).

9 грудня 2003, в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи з попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Він зобов'язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Росія ратифікувала в березні 2006 року.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція - це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також численні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

9 грудня в багатьох країнах світу відбуваються демонстрації, зустрічі, конференції, семінари та інші заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

У 2012 році тема Міжнародного дня боротьби з корупцією - "Корупція. Твоє "ні" має значення" (Corruption. Your 'No' Counts).

Нагадаємо, в опублікованій неурядовою організацією Transparency International доповіді про стан корупції в 176-ти країнах світу Україна піднялася з 152-го місця в 2011 році на 144-е.

Згідно з даними, розміщеними на сайті організації, Україна в поточному році набрала 26 балів зі 100 можливих, при цьому чим нижче бал, тим більш корумпована країна. У повідомленні йдеться, що будь-який результат менш як 30 балів є "ганьбою для нації".

 

Джерело:  ia-prometei.org.ua

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Скільки коштуватиме ...
Наступна новина: Банки Хмельницького ...

КОМЕНТАРІ