На Житомирщині два міста з природнім приростом населення – Житомир і Малин

На Житомирщині два міста з природнім приростом населення – Житомир і Малин

25.12.12 07:39 0 1372
У Житомирській області сьогодні досить тривожна демографічна ситуація. Адже немає природного приросту населення, хоча народжуваність за останні роки збільшилася. Природній приріст не відбувається через високі показники смертності та старіння населення. Так за десять місяців 2012 року в області померло 3 тис. 418 осіб. Найбільший пік скорочення населення в області припадає на 2005 рік. За останні два роки ситуація покращується, але все ще не можна говорити про позитивну демографічну ситуацію.

Природній приріст населення зі знаком плюс спостерігається лише в двох містах області – Житомир та Малин. Але на противагу їм є райони з вкрай тривожною ситуацією, зі швидкими темпами зменшення жителів. Це Брусилівський, Радомишльський, Малинський, Народицький, Ружинський райони, які на межі вимирання у майбутньому. В цих районах необхідні державні соціальні програми для підтримки населення. Природне скорочення населення відбувається через вплив Чорнобильської катастрофи, міграцію молоді та інтелігенції, низьку середню тривалість життя. Депопуляція населення (тобто зменшення за чисельністю) залежить й від низької економічної активності, дефіциту трудових ресурсів та недооцінки працюючих. Покращили за останні роки свої показники по народжуваності в Новоград-Волинському та Олевському районах.

Середня тривалість життя жителів області – 69,7 років, у чоловіків – 64 роки, у жінок – 75 років. Сьогодні в області на 100 працюючих припадає 130 пенсіонерів. Останні роки спостерігається тенденція зі збільшенням працюючих пенсіонерів.

З такими статистичними даними виступила заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм.

Про демографічну ситуацію в області доповідали на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради 21 грудня 2012 року. Було вирішено головному управлінню праці та соціального захисту облдержадміністрації спільно з головним управлінням статистики в області щорічно здійснювати аналіз демографічної ситуації з підготовкою відповідної комплексної економічної доповіді.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ