На Івано-Франківщині презентують книгу

На Івано-Франківщині презентують книгу "Різдвяна обрядовість Лемківщини"

25.12.12 10:11 0 896
Напередодні різдвяних свят в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася зустріч з львівською письменницею, етнографом Марією Горбаль та презентація її книги „Різдвяна обрядовість Лемківщини”.

Ведуча вечора Анна Кирпан розпочала з представлення львівської гості - провідного наукового редактора НАН України, автора двох книг: „Різдво на Лемківщині" та „Різдвяна обрядовість Лемківщини", упорядника видань для дітей „Різдвяна ялинка" і „Різдвяна зірничка", людини, яка провадить вивчення культурних надбань, що відходять у минуле.

У своєму виступі дослідниця лемківської культури Марія Горбаль вела мову про чинники формування, особливості, духовність Різдвяної обрядовості Лемківщини; про те, як збирався матеріал до книг, про надзвичайну його цінністьдля всіх поколінь.

В ході святкового дійства був проведений невеличкий тест на краще знання лемківських звичаїв, а в подарунок переможці отримували презентовану книгу. Звучали поетичні рядки: А. Ядловського - вірш „Лемківське Різдво" в авторському виконанні; Б.-І. Антонича „Різдво" та „Коляда" , які читала ведуча.

Загалом в літературно-мистецькій світлиці бібліотеки відбулося захопливе знайомство з лемківськими віншуваннями, колядками, а найцікавішим моментом презентації було „Різдво на смак", адже до нас завітали лемківські ґаздині, які приготували святвечірні страви і пригощали ними всіх, хто долучився до цього чудового свята.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Івано-Франківщина: ...
Наступна новина: Митці Прикарпаття ...

КОМЕНТАРІ