Івано-Франківщина: Вшанували народну артистку Наталію Наум

Івано-Франківщина: Вшанували народну артистку Наталію Наум

16.01.13 17:55 0 1342
14 січня керівник апарату районної державної адміністрації Катерина Олійник взяла участь у творчому вечорі-спогаді «Берег любові Наталії Наум», приуроченому 80-річчю від дня народження народної артистки УРСР, уродженки с. Старий Мізунь Долинського району Наталії Наум, який відбувся в Будинку культури с. Старий Мізунь (близько 300 осіб).

Захід розпочався з Божого благословення, яке дав присутнім декан УАПЦ о. Ярослав Лашків.

Спогадами про народну артистку УРСР, добру, чуйну людину, лагідну і ніжну матір поділились народний депутат Верхової Ради України УІІ демократичного скликання, народний артист України Богдан Бенюк, заслужений діяч мистецтв України, режисер, син Наталії Наум Олександр Денисенко, народний артист України Анатолій Гнатюк, вигодянин Михайло Лапчук, голова РО ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Василь Олійник.

Ліричного відтінку святу додали веселі колядки, вертепне дійство, віншівки у виконанні чоловічого вокального ансамблю та вихованців загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Старий Мізунь, аматорського-етнографічного колективу із с. Гериня, драматичного колективу Будинку культури смт. Вигода.

На добру згадку про «малу батьківщину» Наталії Наум гостям з Києва подарували образ Гошівської матері Божої.

Учасники святкового дійства також відвідали музей Наталії Наум в місцевій Старомізунській школі та переглянули фрагменти із кінострічок за участю Наталії Наум, знятих на кіностудії ім. Олександра Довженка.

Крім вказаного 23 грудня в Будинку культури смт. Вигода відбувся підсумковий етап районного огляду-конкурсу драматичних колективів, присвячений пам’яті відомої землячки, уродженки с. Старий Мізунь, народної артистки УРСР Наталії Наум.

17 драматичних колективів району презентували уривки із драматичних творів українських письменників.

Довідка:

Серед актрис періоду високого злету українського кіно ключове місце належить Наталії Наум, яка створила цілу галерею образів і пристрасно виповіла долю української жінки, національний характер.

Українська кіноактриса, народна артистка УРСР Наталія Наум народилася 14 січня 1933 року в с. Старий Мізунь. Була тринадцятою дитиною в родині. В шість років залишилась круглою сиротою. Виховувалася в Долинському дитячому будинку, а потім в Калуші в школі-інтернатПісля закінчення семирічки дівчина-сирота навчається в Чернівецькому ремісничому училищі, де вона була активною учасницею художньої самодіяльності. Її талант помітили митці Чернівецького театру і прийняли до допоміжного складу театру.

Наталія Наум увійшла в театральне життя легко й невимушено, її гру вітають оплесками, про неї пишуть газети. Вона вступає до культосвітнього технікуму й продовжує працювати в театрі. Помітною стала в ролі Парасини у виставі «Земля», поставленій за однойменним твором Ольги Кобилянської.

1953 року на Буковині знімався за цією повістю кінофільм і після перегляду вистави режисер фільму пропонує Наталії роль Парасини. Допомагали дівчині майстри української сцени, які також знімались у цьому фільмі – Н. Ужвій, В. Сокирко, П. Міхневич. Разом з Амвросієм Бучмою, який був співрежисером картини, вони рекомендували Наталію до Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Закінчивши інститут 1957 р., Наталія Наум почала працювати в Київській кіностудії художніх фільмівім. О. Довженка.

Кінематографічне життя 60-70-х рр. кипіло, в її творчості зійшлося багатоголосся доль, характерів.

За більш ніж сорокарічне творче життя в кіно створила 70 екранних образів, більшість з яких стали надбанням національного кінематографа. Незабутніми залишаться її ролі у фільмах «Поема про море», «Олекса Довбуш», «Сон», «Білий птах з чорною ознакою», Жива вода», «Вальдшнепи», «Мовчать тільки статуї», «Сумка, повна сердець», «Страчені світанки», «Високий перевал» та ін.

Самовіддано працюючи, Наталія Наум встигала леліяти родинне вогнище – підтримувала чоловіка, відомого сценариста і кінорежисера Володимира Денисенка, ростила двох синів Сашка і Тараса, які також пішли стежиною батьків.

З нагоди 105-річчя від дня народження Олександра Довженка Н. Наум удостоєна однойменної премії за виконання ролі дівчини Галі у комедії «За двома зайцями». Цей фільм залишився хітом телеекранів і в наші дні.

Наталія Наум була як знак роду – втіленням народного характеру, мудрості, народної пам’яті. Вона впевнено вела свою «партію» у багатоголоссі тем, була чудовою партнеркою для найталановитіших акторів свого часу, таких як Іван Миколайчук, Леонід Биков, Костянтин Степанков, Нонна Копиржинська, Олег Борисов, Маргарита Криницина, Микола Яковченко та ін. Без неї українське кіно не було б таким довершеним.

Померла Наталія Наум 22 березня 2004 року в Києві.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Івано-Франківщина: ...

КОМЕНТАРІ