Податок на землю підвищать втроє

Податок на землю підвищать втроє

17.01.13 14:30 0 877
Мінфін підготував зміни до Податкового кодексу, яким запропонував переглянути ставки плати за землю з 1 січня 2014 року, підвищивши їх втричі.
Про це пише "Комерсант-Україна".
На сьогодні ставка податку для ріллі, угідь та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більше 20 гривень при середній по Україні нормативній оцінці в 20,6 тис гривень на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік плата може скласти мінімум 68 гривень, пише видання.
Крім того, до ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями буде застосовуватися ставка 0,09% замість 0,03%.
"За цією ж ставкою буде стягуватися податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів. Крім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення", - йдеться у повідомленні.
Орендна плата за використання всіх земель не зможе бути менше, ніж ставка податку.
Зараз, відповідно до Податкового кодексу, ця норма поширюється тільки на сільськогосподарські землі і оренда решти земель не може бути менше трикратного розміру земельного податку. Всі ці зміни спрямовані на збільшення доходов місцевих бюджетів, говориться в матеріалах Мінфіну.
У 2012 році в них надійшло приблизно 11,7 млрд гривень земельного податку.
Одночасно Мінфін пропонує позбавити пільг зі сплати земельного податку - які повинні були діяти до 2015-2016 років - космічну, судно-, літакобудівну галузь, а також суб'єктів кінематографії.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львові завершився IV ...
Наступна новина: На ЗНО-2013 не вистачає 37 ...

КОМЕНТАРІ