Хмельниччина: Василь Ядуха: Функціонування екстреної медичної допомоги в області забезпечено на максимальному рівні

Хмельниччина: Василь Ядуха: Функціонування екстреної медичної допомоги в області забезпечено на максимальному рівні

18.01.13 09:47 0 961
На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час всеукраїнської селекторної наради, що відбулася за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова під головуванням Віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка. У ході наради обговорили питання реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який вступив в дію з 1 січня цього року. «З 2004 року на Хмельниччині діє обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У грудні минулого року внесено зміни до Статуту закладу для приведення у відповідність його до Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Наша область в числі чотирьох регіонів України, які перші виконали усі доручення: проведені сесії районних та міських рад, прийнято майно та автотранспорт на баланс обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, утворено відповідні структури, сформовано штатний розпис в кількості 1479 посадових осіб. На сьогоднішній день Центр забезпечений всіма категоріями лікарів, середнього медичного персоналу, відповідних спеціалізованих працівників. Функціонування екстреної медичної допомоги в області забезпечено на максимальному рівні», - сказав Василь Ядуха.

Досягати високих результатів у наданні якісних медичної послуг сприяло прийняття обласного бюджет фінансування діяльності системи екстреної медичної допомоги на 2013 рік у сумі 79 млн. 425 тис. гривень. Бригади швидкої допомоги забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Їх запасу, за словами очільника краю, вистачить на 1,5 роки. Крім того служба області стовідсотково забезпечена паливно-мастильними матеріалами. Уже в 2013 році закуплено палива майже на 600 тис. грн., а цього вистачить на три місяці.

За два тижні поточного року в області здійснено 8340 виїздів бригад екстреної допомоги. Як показує практика, 90% цих виїздів вкладаються в затверджений графік – 10 хвилин по місту і 20 хвилин – в сільській місцевості.

Разом з тим існують й проблемні питання, над вирішенням яких працює обласна влада. «До 21 числа поточного місяця державне підприємство з інвестицій має висунути вимоги до підготовки приміщення диспетчерської служби. Таке приміщення у нас виділено, ми готові провести його ремонт як тільки бачитимемо відповідні вимоги», - сказав Василь Ядуха.

Аби забезпечити оперативно-диспетчерську службу центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сучасними GPS –технологіями керівництво області звернулося до Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоров’я з тим, щоб державне підприємство з інвестицій забезпечило можливість виконання Національного проекту. «Для цього потрібно близько 4 мільйонів гривень. Це великі кошти, які ми з обласного бюджету поки що не можемо виділити», - зазначив голова адміністрації.

Ще одне проблемне питання – зношеність санітарного транспорту. «На передано в центр екстреної медичної допомоги 141 автомобіль, 44 з яких експлуатуються більше 10 років, 48 – від 5 до 10 років. Тобто, приблизно70 % автопарку практично відпрацювали свій ресурс. Ми підготували відповідний лист до Міністерства охорони здоров’я щодо необхідності придбання 90 автомобілів аби оновити парк санітарного автотранспорту», - розповів Василь Ядуха.

Галузь охорони здоров’я третій рік поспіль визначена пріоритетною в роботі обласної влади. «За два роки проведено стільки капітальних ремонтів і закуплено медичного обладнання, як за 16 останніх років разом взятих. Ми це питання не знімаємо з порядку денного. В цілому, вважаю, що на Хмельниччині на виконання Національного плану дій Президента України, доручення Прем’єр-міністра нашої держави, ми працюємо згідно графіка», - зауважив очільник краю. Користуючись нагодою він подякував усім структурам, відповідальним особам, які добросовісно виконують свої обов’язки, наближаючи доступні і якісні медичні послуги до людей.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: «Швидкі» Рівненщини ...
Наступна новина: Хмельниччина: Голова ...

КОМЕНТАРІ