Керівник Державтоінспекції розповів про зміни до Правил дорожнього руху, новації в оформленні, реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, спрощення реєстраційно-екзаменаційних операцій тощо. Представники регіонів ставили запитання та отримували змістовні відповіді.
Зокрема, Валерій Лозовий зазначив, що поряд з основною функцією міліції одним із пріоритетних напрямків діяльності МВС є реалізація соціальних ініціатив Президента України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Саме тому в минулому році всі заходи ДАІ були спрямовані, в першу чергу, на спрощення реєстраційно-екзаменаційних операцій, підвищення ефективності та якості обслуговування громадян, зменшення вартості послуг, які надаються підрозділами ДАІ.
Нині громадяни вже можуть отримати постійне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу без попередньої видачі тимчасових реєстраційних талонів; здійснити реєстраційні операції із автомототранспортом незалежно від місця реєстрації (проживання) власника та регіону реєстрації транспортного засобу; процедуру прямої перереєстрації транспортного засобу з одного власника на іншого. Крім того, можливе збереження номерного знаку за транспортним засобом та його власником у межах одного регіону, а також врегульовано питання державної реєстрації самостійно складених транспортних засобів.
Валерій Миколайович наголосив на тому, що з минулого року вже організовано роботу 269 реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ з надання послуг населенню за принципом «Єдиного вікна», які в межах регіону здійснюють реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів, видачу та обмін посвідчень водія громадянам незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування.
Керівник Державтоінспекції України також нагадав, що з квітня минулого року працівникам ВРЕР заборонено відмовляти громадянам у проведенні державної реєстрації чи перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу у разі, коли їх власники мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення у сфері безпеки дорожнього руху. Водночас він підкреслив, що 25% націнку на спеціальну продукцію – скасовано, вдвічі скорочено кількість платних послуг, що надаються підрозділами ДАІ, а також зменшено розміри їх оплати.
Невдовзі стане можливим оформлення довідок-рахунків на транспортні засоби при їх перереєстрації без зняття з обліку, а також продаж транспортних засобів, отриманих у спадщину, без їх попередньої перереєстрації на спадкоємця. Саме про це йдеться у проекті постанови, який вже подано на розгляд Кабінету Міністрів України.
У ньому ж передбачено і внесення змін до діючих Правил дорожнього руху. Працівники ДАІ пропонують запровадити європейські зразки дорожніх знаків та дорожньої розмітки. Крім того, передбачено введення нових термінів: газон, острівець безпеки, денні ходові вогні, маневрування, регулювальник, удосконалене покриття.
ДАІ також пропонує запровадити обов’язкову наявність на одязі пішоходів світлоповертаючих елементів та спеціальних сигнальних жилетів у водіїв, які перебувають на проїзній частині.
Для зменшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на позаміських дорогах пункт 9.8 Правил дорожнього руху доповнено обов’язковою вимогою: транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту у світлу пору доби із увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар. Це правило має діяти у період з 1 жовтня по 1 травня. Доповнено працівниками ДАІ й розділ 21 Правил, у якому заборонено експлуатацію транспортного засобу, якщо на ньому установлено шини, які не відповідають сезону експлуатації.
Поряд з цим триває переоснащення й забезпечення підрозділів ДАІ сучасними приладами фіксації порушень правил дорожнього руху з функціями фото- відеозйомки. На автошляхах держави відновлено роботу 95 стаціонарних постів ДПС ДАІ. Їх основні завдання – надання допомоги учасникам дорожнього руху, захист їх прав та законних інтересів, а також виявлення і припинення правопорушень. В минулому році ці об’єкти були обладнані системами «Відео-контроль-Рубіж», які в автоматичному режимі здійснюють відеофіксацію транспорту з розпізнаванням номерних знаків та перевірку їх за розшуковим реєстром.
У поточному ж році в діяльність ДАІ впроваджуються автоматичні комплекси «Гарпун». Цей прилад фіксує перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, передає інформацію на віддалені стаціонарні пости ДПС або мобільним нарядам ДАІ, працівники яких вживають відповідних заходів.
Наостанок Валерій Лозовий подякував співрозмовникам за плідне спілкування та звернув увагу, що основними завданнями в діяльності ОВС, у тому числі Державтоінспекції, було, є і залишається захист життя, здоров’я, прав і свобод громадян. - Ми завжди відкриті для спілкування та обговорення, аби спільними зусиллями вирішувати питання, що виникають, та знаходити шляхи для їх вирішення, - додав на завершення начальник Департаменту Державтоінспекції МВС України Валерій Лозовий.
УЗГ МВС України
PS: А що таке — Международный дорожный контроль ви можете дізнатися на сайті badcop.ru. Також тут є дуже багато інформації про протиправні дії співробітників міліції, новини з цієї теми і багато іншого не менш цікавого.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львівщина: Міліціонери – ще ...
Наступна новина: Львівщина: До 90-річчя з ...