Івано-Франківщина: Онук Ярослава Окуневського допоміг медичним устаткуванням лікарні

Івано-Франківщина: Онук Ярослава Окуневського допоміг медичним устаткуванням лікарні

29.01.13 11:56 0 822
На адресу Городенківської райдержадміністрації надійшов лист від Егона Бальцара з Відня, онука видатного українця, військового лікаря, контр-адмірала Австро-Угорського флоту, публіциста, мандрівника, мецената Ярослава Окуневського.

Лікар з Австрії вітає з Новим Роком і Різдвом Христовим керівництво району, громаду міста, жителів району.

Подружжя Егон та Теолін Бальцери направили у центральну районну лікарню через міжнародний червоний хрест медичне устаткування: апарат УЗД, один дихальний дитячий апарат, чотири дорослі дихальні апарати вищого класу, шість інфузоматів для дозованого внутрівенного вливання ліків, три наркозних апарати.

Як пише у листі пан Егон йому приємно на серці, що він зміг долучитися до покращення медичного обслуговування на Городенківщині. І що хворі зможуть користуватися і лікуватися обладнанням з Відня. Подружжя дякують лікарю, кандидату медичних наук Роману Смеричанському за листа, у якому він повідомив про те, що обладнання лікарня одержала і воно добре працює.

Подружжя Бальцарів віднайшло в архівах багато документів, які вони готові передати у музей «Покуття» м. Городенки. Вони готуються до приїзду в Україну і райцентр зокрема.

За словами Р. Смеричанського, який продемонстрував подарунок з Австрії, медична апаратура унікальна. До одного з апаратів адміністрація лікарні замовила у Києві запчастини.

Хочеться звернутися до громади міста, міської ради, щоб до чергової річниці з дня народження Ярослава Окуневського завершити упорядкування на цвинтарі Родниківки і будівництва його огорожі. Надіємось на розуміння у цьому питання духовенства, підприємливих людей, бізнесових структур. Старі цвинтарі не тільки наша сумна пам’ять, яку слід дбайливо шанувати. Без минулого світ порожніє, змінюючи нас при цьому. Отож, пізнаваймо свої історичні корені, любім свій рідний край, який зберігає сліди минулої історичної епохи нашого народу. Не буде людина справжнім патріотом краю чи держави не зберігаючи пам’ять родоводу, нації.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Івано-Франківщина: ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: Вітаємо! ...

КОМЕНТАРІ