Івано-Франківщина: Наснага від рідної землі

Івано-Франківщина: Наснага від рідної землі

30.01.13 12:44 0 1008
В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося відкриття персональної фотовиставки Юліана Худецького „Краса природи досконаліша творінь мистецтва...”.

„Краса природи досконаліша творінь мистецтва...” і саме вона найкращий перепочинок та життєдайне джерело енергії – так стверджує прикарпатський фотоаматор, заслужений лікар України, завідувач нейрохірургічним відділенням обласної клінічної лікарні Юліан Худецький.

Народився 1942 року у с. Угорники Коломийського району. Закінчив технічне училище, практикував на приладобудівному заводі. Пізніше навчаючись у Івано-Франківському медичному інституті, виточував у цеху придумані інструменти, адже дуже мріяв про хірургію, багато читав, просився на розтини, вчився всюди й у всіх. Саме така творча енергійність і працьовитість допомогли Юліану Худецькому утвердитися в Маринопільській лікарні, вирости від лікаря-хірурга до завідувача хірургічним відділенням обласної клінічної лікарні, головного нейрохірурга управління охорони здоров’я області.

Окрім улюбленої професії п. Юліан закоханий у фотографію, любить зафіксовувати найяскравіші миті життя. Його роботи доволі емоційно відображають красу довкілля, передають загадковий внутрішній світ природи, а художній рівень майстерності визначається, передусім, обдарованістю, і творчою індивідуальністю.

Модератор зустрічі – директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій з приємністю представилаЮліана Худецького та наголосила, що у нас в гостях – людина, яку знають не тільки на теренах Івано-Франківщини, а й далеко за її межами. Він знає ціну людського життя, адже провів тисячі операцій. Кредо Юліана Прокоповича: „Я не Бог, але постараюся зробити все можливе!..”

У представлених світлинахлегко простежується, що автор, перш ніж зробити фото, намагається відчути і збагнути природу, порозумітися з нею.

Юліан Худецький зробив цікавий екскурс у історію марок фотокамер, з допомогою яких він вдосконалював свою майстерність. Любить динаміку, дивовижність і незвичність. З його фотосумки можна почути запах трав карпатської полонини, а іншим разом – помітити на камері цятки солі, що їх залишили бризки Середземного моря. Він шукає і знаходить перлини природи, у зображеннях яких постає краса нашої землі.

Персональна виставка Юліана Худецького викликала велику зацікавленість уповажних, добре знаних людей: голови Коломийської райдержадміністрації Михайла Негрича, депутата обласної ради і секретаря медичної комісії Ярослави Гоголь, доктора юридичних наук, професора Володимира Кафарського, головного спеціаліста міського управління освітиІрини Тарновецької, головного лікаря Івано-Франківського міського пологового будинку Михайла Пруднікова, актриси, журналіста Любові Ступчук.

Цікавими були думки про представлену виставку колег по роботі, журналістів, викладачів, друзів та родичів фотомитця, які побачили його не лише як лікаря-професіонала, але як людину-фотомитця. Серед них Марта Короп, Галина Філіпова, Дмитро Александров, Володимир Сірецький, Світлана Волошок, Людмила Федунків, Олександр Остапів, Ірина Садов’як, родина Романа та Олесі Бубни, Любомир Кешикевич, Люба Ковальчук та інші.

Усі вони висловловили автору своє захоплення від побаченого та побажали йому нових творчих здобутків.

На завершення зустрічі Людмила Бабій побажала Юліану Прокоповичу позитивної енергії, міцного здоров’я, щоб усе численне творче надбання реалізувалось у фотоальбомі. А також подякувала дружині Лідії Миколаївні, за сприяння якої відбулася ця виставка.

Отож, запрошуємо у літературно-мистецьку вітальню обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка до перегляду фотовиставки Юліана Худецького.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Івано-Франківщина: ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: На ...

КОМЕНТАРІ