Тернопільщина: Розроблено програму протикарстового захисту історичної забудови м.Збараж

Тернопільщина: Розроблено програму протикарстового захисту історичної забудови м.Збараж

01.02.13 11:00 0 870
Проект цільової програми протикарстового захисту історичної забудови м.Збараж розроблено фахівцями обласної державної адміністрації.

Метою програми є здійснення протикарстових заходів, запобігання руйнуванню історичної забудови центральної частини м. Збараж, що входить до складу Національного заповідника “Замки Тернопілля” відповідно до заходів Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій віднадзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки.

На думку розробників проекту, досягнення цієї мети можливе при здійсненні, у два етапи, впродовж 2013-2017 років комплексу заходів та засобів спрямованих на завершення проектних робіт (перший етап - 2013 рік). На другому етапі (2014-2017 роки) передбачається проведення будівельних робіт для усунення причин просідання і ліквідації аварійного стану будинків і споруд центральної частини м.Збараж; проведення протиаварійних і ремонтно-реставраційних робіт на особливо цінних пам’ятках архітектури; здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на збереження об’єктів ландшафтної архітектури.

Очікується., що фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації цільової програми, становить 40500 тис. гривень, з них 36200 тис. гривень – за рахунок державного бюджету, 3090 тис. гривень – обласного бюджету, 855 тис. гривень – Збаразького районного бюджету та 355 тис. гривень – за рахунок бюджету м.Збараж.

Голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян схвалив проект згаданої програми та доручив управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації подати в установленому порядку проект Програми на розгляд сесії Тернопільської обласної ради.

Збаразькій районній державній адміністрації, виконавчому комітету Збаразької міської ради належить розробити та подати на розгляд сесій районної та міської рад аналогічний проект програми.

Довідково: Перша згадка про м.Збараж у Галицько-Волинському літописі датується 1211 роком. Вагому роль відіграло місто у Визвольній війні українського народу XVII століття. Від тих часів у Збаражі збереглися унікальні пам'ятки архітектури та містобудування, які мають не лише загальнонаціональне, а й міжнародне значення.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопільському ...
Наступна новина: Тернопільщина: Валентин ...

КОМЕНТАРІ