Луцьк: Микола Романюк взяв участь в установчих зборах проекту «Шлях Гедиміновичів»

Луцьк: Микола Романюк взяв участь в установчих зборах проекту «Шлях Гедиміновичів»

01.02.13 15:16 0 1025
31 січня 2013 року, в Збаразькому замку відбулися установчі збори проекту «Шлях Гедиміновичів».

У зборах взяли участь Луцький міський голова Микола Романюк, Острозький міський голова Олександр Шикер, Хотинський міський голова Геннадій Варгуляк, Славутський міський голова Василь Сидор, Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук, Ізяславський міський голова Валентин Паньковський, Голова Хотинської райдержадміністрації Юрій Юзва, представники Тернопільської, Кам’янець-Подільської, Володимир-Волинської, Дубенської міських рад, а також керівники Національного заповідника «Замки Тернопілля», Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», Державного історико-культурного заповідника в м. Острозі, Державного історико-культурного заповідника міста Дубно, Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець», Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Державного Культурно-археологічного центру «Пересопниця», представники Інституту історії України національної академії наук України, Національного університету «Острозька академія», директор фестивалю Porta Temporis Ігор Данілов та радник Голови Держтуризмкурорта України Геннадій Друзенко.

Почесним гостем заходу став Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні п. Пятрас Вайтєкунас.

Про перспективи реалізації проекту "Шлях Гедеміновичів" для міст та заповідників розповів Луцький міський голова Микола Романюк.

Стратегічною метою проекту «Шлях Гедиміновичів» є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого Князівства Литовського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети, «Шлях Гедиміновичів» стане першим культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна.

Реалізація проекту також дозволить:

– збільшити туристичну привабливість учасників проекту, а також туристичних об’єктів на їхній території;

– сприяти пожвавленню економічного розвитку туристичного та дотичних секторів економіки в містах та інших учасниках проекту;

– сприяти збільшенню інвестицій у розвиток туристичної інфраструктури міст та інших учасників проекту;

– збільшити капіталізацію брендів міст та інших учасників проекту на туристичному ринку;

– створити модель взаємовигідного публічно-приватного партнерства у туристичній сфері.

На бажання взяти участь в проекті виявили 10 міст, два села, Національний університет «Острозька академія», Державний Культурно-археологічний центр «Пересопниця» та 9 державних заповідників і музеїв з Волинської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей, на території яких знаходяться пам’ятки архітектури литовської доби. Одна з провідних юридичних фірм України «Кібенко, Оніка і партнери» зголосилася стати pro bono юридичним радником проекту.

Учасники зборів у Збаразькому замку обговорили та затвердили питання організаційно-правової форми співпраці муніципалітетів, державних і комунальних установ, а також представників бізнесу і третього сектора в рамках проекту «Шлях Гедиміновичів», розглянули та схвалили план заходів з реалізації проекту в 2013 році, прийняли рішення щодо джерел фінансування проекту.

Нагадаємо, що 12 грудня 2012 року у Луцьку за ініціативи Луцької міської ради та під головуванням Луцького міського голови Миколи Романюка відбулася зустріч представників ряду міст та музеїв-заповідників, на якій учасники підписали Протокол про наміри створити спільний туристичний продукт «Шлях Гедиміновичів», а також об’єднати зусилля задля його промоції і просування на національному та європейському туристичних ринках.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: 2 лютого – 69-та річниця ...

КОМЕНТАРІ