Львівщина: Під час цих дорожньо-транспортних пригод чотири особи загинуло та 44 отримали тілесні ушкодження

Львівщина: Під час цих дорожньо-транспортних пригод чотири особи загинуло та 44 отримали тілесні ушкодження

12.02.13 13:07 0 823
Пішоходи є найбільш вразливою категорією учасників дорожнього руху. За статистикою, за січень 2013 року на автошляхах міста Львова скоєно 42 дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими.

Під час цих дорожньо-транспортних пригод чотири особи загинуло та 44 отримали тілесні ушкодження. З них 25 ДТП пов’язані з наїздом на пішоходів: 3 пішохода загинуло, 25 – отримали тілесні ушкодження.

Тому Державтоінспекція Львівщини розробила комплекс профілактичних заходів, спрямованих на попередження дорожньо-транспортних пригод щодо виявлення та припиненню порушень ПДР України пішоходами, яка проводиться на період з 08 лютого по 09 березня 2013 року.

Що потрібно знати пішоходу, щоби мінімізувати ймовірність наїзду на нього автомобіля. Доречним буде нагадати пішоходам п. 4.14 Правил дорожнього руху, у якому зазначено, що саме категорично забороняється пішоходам:

• виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності

небезпеки для себе та інших учасників руху;

• раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому

числі на пішохідний перехід;

• допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей

дошкільного віку на проїзну частину;

• переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо

є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху

в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

• затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не

пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за

винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Найтиповіші помилки, що вчиняють пішоходи, - раптовий вихід на проїзну частину (в т. ч. і на зебру) та вихід на проїзну частину з-за стоячого транспорту. Вкрай важливо звернути увагу батькам: прогулюючись з дітьми, особливо з маленькими, у жодному разі не можна відпускати їх від себе. Куди побіжить малеча, спрогнозувати досить складно, як водієві так і батькам. Щодо колясок, то необхідно не виштовхувати їх на проїжджу частину першими, а виходити попередньо самому і оцінити обстановку.

Щодо пішоходів, то відповідальність за порушення ними Правил дорожнього руху передбачена ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

ч. 1 Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – попередження або штраф від 51 до 85 грн.

ч. 3 вище переліченні порушення вчиненні особами у стані сп’яніння – штраф від 136 до 170 грн.

ч. 4 порушення передбачені ч. 1, що спричинили створення аварійної обстановки – штраф від 170 до 255грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40год.

І наостанок, ДАІ застерігає пішоходів: краще витратити пару хвилин і пройти зайві метри, чим спокутувати свою помилку все життя. Окрім того, як показує практика, переходити за правилами набагато швидше, ніж чекати вікна в щільному потоці автотранспорту.

Державтоінспекція міста Львова
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Ректор ЛДУБЖД подякував ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ