Буковинські міліціонери впіймали близько сотні корупціонерів та хабарників

Буковинські міліціонери впіймали близько сотні корупціонерів та хабарників

12.02.13 19:29 0 1072
Прояви корупції в Україні значною мірою впливають не тільки на її міжнародний імідж, а й, в першу чергу, на якість життя пересічних громадян, викликають зневіру та соціальну апатію в суспільстві, ускладнюють умови ведення бізнесу, призводять до розкрадання та неефективного використання бюджетних коштів. Тому, боротьба з цим явищем є одним з першочергових завдань підрозділів МВС.

Виступаючи на засіданні Національного антикорупційного комітету Президент України Віктор Янукович наголосив: боротьба з корупцією залишається в Україні дуже болючою загальнодержавною проблемою. «Це питання, яке прямо зачіпає інтереси кожного громадянина і протягом багатьох років залишається «головним болем» державного масштабу», - зазначив Президент, підкресливши, що від успішного розв’язання цієї проблеми значною мірою залежить доля не лише соціально-економічних, але й політичних реформ в Україні.

На сторожі інтересів суспільства стоять і Буковинські міліціонери, які лише минулого року задокументували 86 кримінальних правопорушень пов’язаних з корупцією.

Співробітники УМВС України в Чернівецькій області впродовж минулого року здійснили комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на боротьбу з проявами організованого криміналітету, виявлення фактів корупції та хабарництва, ліквідації злочинних схем легалізації доходів, а також документування правопорушень пов’язаних із розкраданням бюджетних коштів.

Правоохоронці зафіксували 86 кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з них 48 фактів хабарництва.

За матеріалами зібраними безпосередньо працівниками управління боротьби з організованою злочинністю УМВС у області задокументовано 25 фактів вимагання, отримання та давання хабарів, з яких десять на суму від 10 до 30 тисяч гривень. За цими фактами порушені кримінальні справи, 7 з них направлено до суду.

Зокрема, до суду скерована справа порушена щодо посадових осіб відділу ліцензування територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області. Міліціонери задокументували факти систематичного вимагання та отримання хабарів чиновниками від приватних підприємців за безперешкодну видачу дозвільних документів для здійснення підприємницької діяльності в сфері пасажирських автоперевезень.

Судового вироку чекає і колишній керівник Головного управління юстиції у Чернівецькій області, який, за попередньою змовою з двома підрядниками, внесли до договору про виконання ремонтних робіт і здійснення поточного ремонту приміщення обласного відділу нотаріату, завідомо неправдиві відомості, чим заподіяли збитки державному бюджету на суму майже 37 тисяч гривень.

Також до суду направлена справа, порушена щодо адвоката, який зловживаючи своїм посадовим становищем, підбурював відповідача за позовом у цивільній справі до дачі хабара у сумі 3000 доларів США судді Путильського районного суду Чернівецької області, в провадженні якого перебувала цивільна справа. За те, щоб той залишив позов без задоволення та не стягнув з відповідачки кошти у сумі 80 тисяч гривень. У вересні минулого року працівники міліції затримали адвоката з наявним.

Крім цього, міліціонери склали 13 адміністративних протоколів за вчинення правопорушень, передбачених нормами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема, до адміністративної відповідальності було притягнуто колишнього першого заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища; радника голови районної державної адміністрації; сільського голову одного із сіл Кельменецького району; двох головних лікарів медичних установ області та колишнього виконуючого обов’язки директора Національного природного парку «Хотинський». Всі адміністративні протоколи розглянуті в судах. За рішенням суддів, 1 адміністративний протокол закрито, на 12 правопорушників накладено штрафні санкції, 10 – звільнені з займаних посад.

Але корупція, на жаль, досі не викоренена. Жорстка боротьба з нею триватиме й надалі. Та й самі правоохоронці потребують підтримки громадянського суспільства – територіальних громад, громадських організацій й засобів масової інформації. Адже лише разом ми зможемо ефективно протистояти злочинним проявам. Публічність, прозорість роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, громадський контроль можуть унеможливити хабарництво та інші прояви корупційних діянь. Це наблизить Україну до європейських стандартів демократії та якості життя, допоможе швидше подолати наслідки економічної кризи. Адже лише разом міліція та суспільство здатні викоренити ганебні явища, що спотворюють обличчя нашої країни, створити атмосферу взаємодовіри та нетерпимості до корупційних проявів.

СЗГ УМВС України

в Чернівецькій області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ