Хмельницькі аграрії перші в державі за темпом росту валової продукції

Хмельницькі аграрії перші в державі за темпом росту валової продукції

13.02.13 11:41 0 835
Аграрії Хмельниччини демонструють значні темпи зростання агарного комплексу. Обсяг валової продукції сільського господарства (в постійних цінах 2010 року) за 2012 рік склав майже 11 млрд. грн., що на 12,9% більше порівняно з попереднім роком.

За темпом росту виробництва валової продукції сільського господарства Хмельницька область посіла І місце в державі. Обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одиницю сільського населення (у порівняних цінах 2010 року) за 2012 рік становить 18350 грн. та у порівнянні з попереднім роком зріс на 14,4 відсотка.

Збільшення обсягу сільськогосподарського виробництва досягнуто за рахунок покращення роботи в галузі рослинництва на 14,1 % та тваринництва на 9,9 відсотка.

Вищезазначених результатів у рослинництві досягли за рахунок значного збільшення виробництва таких основних сільськогосподарських культур, як зернових і зернобобових (включаючи кукурудзу) на 24,4%, сої – на 67%, цукрових буряків на – 24%, соняшнику на зерно – на 12,5%, картоплі – на 8%. Виробництво сільгоспкультур зросло як за рахунок збільшення площі, так і урожайності. Загалом близько 36% приросту валової продукції рослинництва одержано за рахунок збільшення виробництва зернових і зернобобових (включаючи кукурудзу).

Збільшення темпу обсягу сільськогосподарського виробництва в галузі тваринництва досягнуто за рахунок значного збільшення виробництва яєць на 80,6% та вирощування худоби і птиці на 3,5%.

2013 рік для подільських аграріїв розпочався позитивними показниками. Темп росту виробництва валової продукції сільського господарства (в постійних цінах 2010 року) за січень 2013 року порівняно з відповідним періодом попереднього року становить 115,3 %, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 132,0 %, в господарствах населення – 101,8%.

Підвищення ефективності сільськогосподарської продукції і надалі є одним із пріоритетних завдань розвитку аграрного сектору економіки Хмельниччини.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Хмельницька область: ...
Наступна новина: Хмельниччина: Обговорили ...

КОМЕНТАРІ