На Харківщині викрито посадовців, які завдали збитків майже на пів мільйона гривень при закупівлі оргтехніки

На Харківщині викрито посадовців, які завдали збитків майже на пів мільйона гривень при закупівлі оргтехніки

13.02.13 12:59 0 716
Саме такою є суму збитків від закупівель оргтехніки для Головного управління земельних ресурсів області, що здійснювалися без проведення тендерів та за завищеними цінами. Винним особам може загрожувати позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

На початку 2013 року до Управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУМВС України в Харківській області надійшла оперативна інформація про те, що окремі посадові особи Головного управління земельних ресурсів регіону здійснюють закупівлі товарно-матеріальних цінностей у підприємств за завищеними цінами. До перевірки цієї інформації разом із працівниками УДСБЕЗ також залучені фахівці Державної фінансової інспекції.

В результаті проведення комплексу заходів правоохоронцями було складено акт, де зазначено факт значного перевищення вартості оргтехніки, що її в 2011 році посадовці Держкомзему придбали в одного з харківських ТОВ.

Зловживаючи своїм службовим становищем, посадовці Управління закупили комп’ютерне обладнання без проведення відповідних тендерних торгів за завищеними цінами, чим спричинили збитки державі на суму більше 450 тисяч гривень.

За вказаним фактом слідчими Харківського міського управління внутрішніх справ відносно посадових осіб Головного Управління Держкомзему відкрито кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років, та забороняє обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, працівники УДСБЕЗ встановили, що посадовці ТОВ, які продали оргтехніку ГУ Деркомзему, з метою перемоги на конкурсних торгах в листопаді 2012 року внесли недостовірні відомості до інформації про працівників відповідної кваліфікації, що мають відношення до предмету закупівель. Підроблені дані вони надали до Головного Управління земельних ресурсів Харківської області.

Наразі за вказаним фактом стосовно вищеозначених осіб слідчими Харківського міськуправління відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Вона передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На теперішній час результати торгів, що відбулися у листопаді 2012 року, скасовані. Керівництвом Головного Управління земельних ресурсів Харківської області прийнято рішення про розпущення тендерного комітету Управління.

Слідство за вказаними кримінальними провадженнями триває.

ВЗГ ГУМВС України

в Харківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Івано-Франківщині ...
Наступна новина: На Трнопільщині чоловік ...

КОМЕНТАРІ