На Львівщині і Волині виявили експлуатацію дітей

На Львівщині і Волині виявили експлуатацію дітей

13.02.13 13:14 0 1285
У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти, сімейні свята та відпочинок у колі родини. Ці приємні моменти супроводжують нас протягом усього нашого життя і залишаються своєрідною реліквією. Що говорити про дітей, у яких ранок починається не з горнятка теплого какао, а з протягнутої руки в електричках та потягах і словами: «подайте на хліб, молоко»… Більшість пасажирів не може дивитись спокійно на голодні дитячі очі, і вкладають у брудні ручки кілька копійок. Саме страшне у цій ситуації, що до цього їх примушують здебільшого - рідні батьки. Адже чудово розуміють, що маленьке, замурзане, часто заплакане обличчя дитини може принести вдвічі більший прибуток, ніж інші роботи. Тому нещасні діти стають «заручниками» власних батьків.

Так і сталось у цих не дуже приємних випадках. У приміському потязі сполученням «Трускавець – Львів» працівниками лінійного відділу на станції Стрий УМВС України на Львівській залізниці були затримані двоє неповнолітніх, які займались жебрацтвом у вагоні. Як пояснили діти, до цього їх примушує їхня 41 – річна мати.

В чергову частину Волинського лінійного відділу з письмовою заявою звернулась 45 – річна жителька м. Ковель, про те, що повертаючись додому з магазину на привокзальній площі біля входу в залізничний вокзал на станції Ковель помітила невідому їй жінку, яка з дитиною на руках випрошувала гроші у перехожих. Вона не могла на це без сліз дивитись, так як було дуже холодно, а дитина була майже роздягнута. Нею було зроблено зауваження, що вона знущається над дитиною і за це її може чекати відповідальність. Після цих слів жінка розгубилась, взяла немовля та попрямувала у невідомому напрямку. На даний момент правоохоронцями встановлюється особа, яка причетна до цих протиправних дій.

Нагадаємо, що за ці дії передбачена кримінальна відповідальність. Згідно статті 150-1 Кримінального кодексу України «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом». Такий злочин карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же термін. За ті ж дії, вчинені щодо чужої дитини, або пов’язані із застосуванням насильства, а також вчинені повторно, винуватцям «світить» позбавлення волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

На мою думку, таких батьків треба позбавляти батьківських прав. Звичайно такий захід є найбільш жорсткою мірою відповідальності, яка застосовується до батьків, котрі не виконують своїх прямих обов'язків по відношенню до своїх дітей. Але «горе - батьки» повинні знати, що їхні дії не минають безкарно, адже ми у відповідальності за тих кого народили.

- З початку року працівниками кримінальної міліції у справах дітей УМВС України на Львівській залізниці було виявлено та розкрито 4 злочини згідно статті 150-1 Кримінального кодексу України «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом». До адміністративної відповідальності притягнуто 8 батьків, за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» та 2 факти за статтею 304 Кримінального кодексу України «Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність», - розповіла т.в.о. начальника ВКМСД УМВС України на Львівській залізниці майор міліції Оксана Танасієнко.

Тому перш ніж піти на такий не обдуманий крок подумайте, що на вас чекає у майбутньому!

Руслана Мацелюх

помічник начальника ЛВ на станції Стрий

по зв’язках з громадськістю та ЗМІ

УМВС України на Львівській залізниці
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Попередня новина: На Львівщині затримали ...
Наступна новина: На Львівщині збиралися ...

КОМЕНТАРІ