На Хмельниччині пройшов семінар по професійній орієнтації учнів і вихованців закладів освіти

На Хмельниччині пройшов семінар по професійній орієнтації учнів і вихованців закладів освіти

17.02.13 12:03 0 806
Днями спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сердюк В.С. – начальник відділу організації виробництва, маркетингу продукції рослинництва та механізації та Лахмотова В.Л. – заступник начальника відділу організаційної, кадрової роботи та аграрної освіти взяли участь у семінарі методистів районних відділів і міських управлінь освіти та позашкільних еколого-натуралістичних закладів “Професійна орієнтація учнів і вихованців закладів освіти Хмельниччини на аграрні професії та формування у них усвідомленого вибору майбутнього виду трудової діяльності”, який відбувся на базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Під час обговорення актуальних проблем і перспектив кадрового забезпечення сільськогосподарських підприємств області спеціалісти Департаменту розповіли про досягнення в галузі агропромислового комплексу області, про стан та перспективи його розвитку у 2013 році, а також про необхідність залучати талановиту сільську молодь до вступу на навчання в аграрних навчальних закладах області та держави за рахунок коштів державного бюджету, оскільки в сучасних соціально-економічних умовах своєчасний та обґрунтований вибір молоддю професії, місця навчання та роботи набуває все більшого соціально-економічного значення, а кадрове забезпечення агроформувань висококваліфікованими спеціалістами – є одним із головних чинників розвитку аграрного сектору економіки.

Виховання в учнівської молоді глибокого інтересу та любові до праці, створюють певні умови для орієнтації сільської молоді на вибір професії пов’язаної з сільським господарством, а захоплення сільськогосподарською працею допомагає багатьом дітям здобути певні професійні навички, знайти своє покликання в житті для того, щоб у подальшому бути повноцінним учасником ринкових відносин. Спостерігаючи за результатами праці хліборобів в сучасних умовах науково-технічного прогресу молодь переконується, що праця селянина – це не лише важкий фізичний труд, а й професіоналізм, творчий інтелект, що будь-яка професія потребує глибоких знань, і не лише з агротехнік чи механізації, а й інформатики, програмування, біології, хімії тощо.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 №1159 “Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості” Міністерство аграрної політики та продовольства України щорічно виділяє квоту прийому сільської молоді на підготовку фахівців у аграрних вищих навчальних закладах області і держави I-IV рівнів акредитації згідно якої Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації видає цільові направлення на навчання. Так, у 2012 році, для підготовки фахівців для сільської місцевості згідно квоти державного замовлення, видано 269 цільових направлень до вищих навчальних закладів області та держави, в тому числі 123 – до вищих навчальних закладів 1–2 рівнів акредитації та 146 – до вищих навчальних закладів 3–4 рівнів акредитації.

Найбільша кількість направлень для навчання видано у Подільський державний аграрно-технічний університет – 98, Київський Національний університет біоресурсів та природокористування України – 36, Новоушицький технікум Подільського ДАТУ – 50 та у Шепетівський технікум Подільського ДАТУ – 28. Із загальної кількості виданих направлень 42 – видано випускникам професійних аграрних навчальних закладів області для навчання за державним замовленням у вищих навчальних закладах нашої держави. Це свідчить про те, що молодь не бажає зупинятись на досягнутому, а воліє здобути ще більше знань і вдосконалити свою майбутню професію, щоб принести якнайбільше користі своїй державі.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ