Тон розмові задав заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, який вважає, що міжгалузеву комунікацію слід зробити ефективнішою, тоді значно легше буде виявляти випускників загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, які не навчаються і не працюють, й спільними зусиллями влаштовувати їхнє професійне життя.
Заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Новорок підтвердила, що, на жаль, молоді важко реалізувати свій трудовий потенціал. Вона повідомила, що торік у центрах зайнятості перебувало на обліку 563 особи віком до 18 років, 106 із них допомогли працевлаштуватися. Також вдалося працевлаштувати вісьмох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а п’ятьох неповнолітніх сиріт скерували на професійне навчання, по закінченні якого – на роботу. Вона запропонувала залучати до роботи робочих комісій з питань захисту прав дитини при райдержадміністраціях представників центрів зайнятості, аби взаємодія усіх зацікавлених сторін була конкретнішою і дієвішою.
– Ми можемо і повинні допомогти цим дітям, – переконана вона. – Але для цього їх необхідно виявляти і ними займатися. Думаю, це під силу тим соціальним працівникам, які працюють на місцях. А ми готові цих дітей взяти під опіку, запропонувати їм наші послуги, соціальний захист, матеріальну підтримку, навчання і працевлаштування. Наприклад, протягом минулого року центри зайнятості надали майже дві тисячі профорієнтаційних послуг особам до 18 років, тобто кожна молода людина отримала 3-4 профорієнтаційні послуги. Самостійно вирішити свої проблеми вони не зможуть, особливо якщо це мешканці сіл. Бо нині, наприклад, у Дубенському, Дубровицькому районах по 200 чоловік в черзі на одне робоче місце. Молоді люди без освіти, без професії найменш конкурентоспроможні на ринку праці. Але їм треба дати шанс реалізувати своє право на працю. І все залежить від того, як ми спільними зусиллями про це подбаємо.
Непрацевлаштовані юнаки і дівчата – потенційні правопорушники. Якщо вони опиняється поза суспільним життям, поза контролем відповідних органів, то дуже швидко стають клієнтами кримінальної міліції. За словами начальника відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Рівненській області Юрія Сірака, торік 237 неповнолітніх стали на шлях злочину. Тому, на його думку, працювати з такою категорією молоді слід систематично і наполегливо, аби вберегти їх від непоправних помилок у житті.
Учасники круглого столу поділилися також думками з приводу профорієнтації, дотримання законодавства про працю неповнолітніх, убезпечення від правопорушень, здійснення контролю за їхньою зайнятістю, залучення таких дітей до навчання й активного соціального життя.
За підсумками розмови за «круглим столом» його учасники схвалили план спільних дій щодо налагодження міжгалузевої комунікації у вирішенні питань зайнятості неповнолітніх.
Про це повідомили у Рівненському міському центрі зайнятості
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Яремчанська міськрада: ...
Наступна новина: Красилів: проведено ...