Борщівський район: рятувальники проводили роз’яснювальну роботу з населенням

Борщівський район: рятувальники проводили роз’яснювальну роботу з населенням

18.02.13 11:50 0 801
З початку 2013 року у Тернопільській області виникли 95 пожеж, у вогні загинули 6 осіб. В переважній більшості винуватці лиха – самі люди. Адже нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у підсумку призводить до непоправного лиха. Основними причинами пожеж залишаються необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення.

Найбільше занепокоєння викликають категорії населення, що складають так звану групу ризику: соціально-неблагополучні сім’ї, багатодітні та малозабезпечені, одинокі престарілі, громадяни, схильні до зловживання алкоголем та особи без певного місця проживання. Саме «завдяки» їм, за статистикою, виникає найбільша кількість пожеж.

З метою профілактики виникнення пожеж та загибелі на них людей в житловому секторі здійснюються комісійні відпрацювання населених пунктів та зазначених категорій громадян.

14 лютого, у Борщівському районі працівниками служби цивільного захисту та представниками Управління Держтехногенбезпеки, спільно з співробітниками міліції, представниками районного відділу освіти, соціальних служб, комунальних установ та місцевих органів виконавчої влади проведено відпрацювання сільської ради села Вовківці.

Майже увесь день рейдова група проводила з мешканцями домоволодінь профілактичні бесіди, роз’яснювала вимоги правил пожежної безпеки в побуті. В ході відпрацювання населеного пункту фахівці проводили з громадянами інструктажі з питань експлуатації електронагрівальних приладів, електромережі, приладів пічного опалення та роздавали тематичні пам’ятки й листівки попереджувального змісту на протипожежну тематику. Надавали практичну допомогу: обстежували технічний стан опалювальних печей, коминів, проводили облаштування притопочних листів. В переважній більшості селяни охоче спілкувалися з фахівцями та уважно прислухалися до їх порад.

Під час заходу з сільськими головами Борщівського району була проведена семінар-нарада, на якій підіймалось чимало важливих питань. Найбільшу кількість обговорення викликала тема навчання населення правил пожежної безпеки та питання протипожежної охорони культових споруд на території району, адже серед них є чимало дерев’яних церков.

Такі заходи для нашої області є традиційними. Вони проводяться з метою запобігання виникнення пожеж в помешканнях жителів краю та будуть проводитися і надалі. Адже, як показує практика, найефективнішим способом вплинву на свідомість та вчинки людини є особисте спілкування.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звертається до мешканців краю: громадяни, дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Пам’ятайте, що ваше життя та здоров’я залежить, у першу чергу, від вас самих.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ