Хмельниччина: Обговорили питання оренди земель сільськогосподарського призначення

Хмельниччина: Обговорили питання оренди земель сільськогосподарського призначення

26.02.13 11:15 0 776
За участю заступника голови ОДА Володимира Галищука в приміщенні Хмельницького відділення Антимонопольного комітету України відбувся круглий стіл з питань оренди земель сільськогосподарського призначення. В Україні 52 млн.га сільськогосподарських земель, а це 70% світових запасів чорнозему. “Вартість орних земель, - зазначив голова регіонального відділення Антимонопольного комітету, Віталій Олуйко, - 783 млрд.грн.»

В Хмельницькій області нараховується 606 сільськогосподарських агроформувань, а орних земель зареєстровано на 1млн.120 тис.га, які за останні три роки збільшено на 150 тис.га. В поточному році, Антимонопольний комітет буде контролювати економічну обґрунтованість ціни на землю, адже скарги стосовно мізерної орендної плати земельних паїв продовжують надходити. Вже в березні, буде розроблена технологічна карта дослідження ринку землі, щоб попередити монополізацію землі.

Також було зазначено, що в 2012 році, виплачено 463млн.грн. орендної плати за землю, що на 72% більше попередніх показників, а на пай — 1546 грн, що у 2010 році складало 855грн.

Проте, як зауважили керівники сільськогосподарських підприємств — цього недостатньо. “Ще кілька років і українське село зникне із мап, адже зараз така ситуація, що підприємства та земля орендовані іноземцями, техніка також закордонна, а тому таким роботодавцям байдуже, щодо питання, яке стосується трудових ресурсів села. Як же так, орендуєш землю, той проблеми села переходять під твою опіку”, - зазначив Петро Іващук, голова комісії обласної ради з питань розвитку підприємництва та керівник сільськогосподарського підприємства. Він також закликав користуватися вітчизняною технікою і зайняти людей роботою, адже спеціалістів своєї справи не так багато, створювати, так звані, обслуговуючі кооперативи, мотивувати людей земельними паями, адже концентрація 300-500 тис.га земель в одних руках призведе до руйнації села. Орендарі також скаржилися на високу процентну ставку кредиту, порівнюючи їх із мізерними цифрами Європи.

Усі питання та проблеми, які постали під час круглого столу, були взяті на опрацювання і найближчим часом представники Антимонопольного комітету Хмельниччини пообіцяли покращити ситуацію, яка склалася.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернівці взяли участь у ...

КОМЕНТАРІ