Луцьк: відбулася нарада з питань контролю за виплатою заробітної плати на підприємствах міста

Луцьк: відбулася нарада з питань контролю за виплатою заробітної плати на підприємствах міста

27.02.13 10:20 0 1044
Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. Його провів заступник міського голови Тарас Яковлев. Учасники зустрічі обговорили стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах Луцька.

Тарас Яковлев повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати п’ять підприємств економічно активного сектору міста станом на 1 лютого 2013 року не виплатили своїм працівникам 2 232,8 тис. грн заробітної плати. Станом на 1 січня зарплатний борг цих самих економічно активних підприємств становив 2 240,0 тис. грн. До переліку підприємств-боржників входять: ТзОВ «Каскад-Продакшн», ТзОВ «Каскад-Транспорт», Мостобудівельний загін № 60 ПАТ «Мостобуд», КП «Луцьке підприємство електротранспорту» та КП «Автогосподарство Волинської обласної ради». Заборгованість на комунальному підприємстві «Луцьке підприємство електротранспорту» залишається майже незмінною: 899,0 тис. грн на 01.02.2013 р. проти 940,0 тис. грн станом на 01.01.2013 р. Незмінною залишається й сума боргу перед найманими працівниками у товариствах «Каскад-Продакшн» та «Каскад-Транспорт», керівник яких не надає відомостей щодо ситуації із виплатою заробітної плати. Не відбулося зменшення суми заборгованості з виплати заробітної плати у Мостозагоні №60 ПАТ «Мостобуд» через ненадходження коштів з державного бюджету за виконані підприємством роботи.

Присутній на засіданні комісії директор Луцького підприємства електротранспорту Іван Грицанчук повідомив, що підприємству не перерахували кошти з державного бюджету за перевезення пільгових категорій пасажирів.

Також велике навантаження на бюджет підприємства роблять лізингові платежі за придбані у 2007 році автобуси для ЛПЕ. За його словами, у цьому році по лізингу необхідно буде сплатити більше 4 млн грн.

Однак, незважаючи на проблеми, на підприємстві працюють над погашенням заборгованості із заробітної плати перед працівниками.

Тарас Яковлев рекомендував Івану Грицанчуку активніше проводити господарську діяльність, надавати додаткові послуги та працювати з постачальниками паливно-мастильних та інших матеріалів над зменшенням вартості їхньої продукції.

Також учасники наради обговорили ситуацію із рівнем оплати праці на підприємствах міста. Начальник управління економіки міської ради Любов Ковпак повідомила, що станом на 01.01.2013 р. рівень середньої заробітної плати штатних працівників облікового складу становить 2539 грн. У числі основних завдань Програми економічного і соціального розвитку міста у 2013 році передбачено забезпечити рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників економічно активного сектору не нижче 2640 грн та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.

Любов Ковпак зауважила, що за даними проведеного моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста, встановлено, що у 2012 році відбулось значне зменшення кількості підприємств із низьким рівнем середньої заробітної плати (якщо у січні їх було 44, то за результатами грудня таких підприємств було 9). У січні ж 2013 року 13 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1147 грн. У той час, як ряд підприємств вийшли із цього переліку, окремі з’явилися у ньому, зокрема: ТзОВ «Житлобуд-2», Виробничо-комерційне ТзОВ «Луцький цегельний завод № 1» ЛТД, ПВТП «Світязь», ТзОВ «Арго-Р», ПП «Техно-торговий центр «Охоронні системи», ТзОВ Торгова група «Західсталь», ТзОВ «Імпульс-Луцьк», ТзОВ «Захід-риба», ТзОВ «Ренопласт», КП «Зелене господарство м. Луцька», ПП «Територія дитячої білизни», ПП «Канц-лідер».

Крім того, за словами Любов Ковпак, на одній із нарад голова облдержадміністрації Борис Клімчук вказав на те, аби середня заробітна плата на підприємствах, де працює понад 100 осіб, була не нижче 1500 гривень.

Вона наголосила, що в місті у 14-ти підприємств при штатній чисельності більше 100 осіб середня заробітна плата у січні склала менше 1500 грн, серед яких – комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування».

Керівників вище зазначених підприємств було запрошено до участі у засіданні робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста для з’ясування причин та шляхів виходу із ситуації, що склалась.

Однак, на захід прийшли лише представники трьох підприємств. Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що необхідно надіслати листи контролюючим органам, аби ті провели перевірки, чому на підприємствах, які не з’явилися на засідання комісії, працівникам платять заробітну плату нижче мінімальної, встановленої у державі.

В ході наради наголошувалося, що окремі підприємства боргують заробітну плату не лише своїм працівникам, але й не здійснюють відрахувань до різних фондів. Тому на наступне засідання комісії, яке орієнтовно відбудеться 12 березня цього року, планують запросити керівників таких підприємств.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Чернігові пройшов ...
Наступна новина: Сьогодні львів’яни похилого ...

КОМЕНТАРІ