Так, цим документом передбачено надання допомоги наступним категоріям громадян, а саме:
- аспіранта, докторанта, клінічного ординатора, студента вищого навчального закладу І-ІУ рівня акредитації, що навчаються за денною формою, учня професійно-навчального закладу, якщо померлий не утримувався особою, застрахованою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; особи, яка перебувала на утриманні зазначених осіб;
- дитини, на яку один з батьків (опікун, піклувальник, усиновитель, що не застрахований в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, отримував допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”);
- особи, не застрахованої в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, яка отримувала на дитину допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” або Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”;
- особи, яка не досягла пенсійного віку, та на момент смерті не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
- особи, яка не має права на отримання пенсії, або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.
Допомога на поховання померлої особи з числа тих, що зазначені вище, надається за останнім місцем її проживання з коштів місцевого бюджету. Власне, сесією Львівської міської ради від 07.06.2007 р. № 928 «Про встановлення розміру допомоги на поховання» затверджено розмір цієї допомоги, встановленого на день смерті, який становить 851 грн. на поховання померлих громадян у літній період та 954,5 грн. у зимовий період року.
Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення померлого або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).
Для отримання цього виду допомоги родичі, або особа, яка зобов’язалася поховати померлого, повинні звернутися до районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради протягом шести місяців з дня смерті особи.
Важливо наголосити, що:
- у разі смерті інваліда з дитинства або дитини-інваліда члену його сім'ї або особі, яка здійснила поховання, виплачується на вибір допомога на поховання в розмірі двомісячної суми призначеної державної соціальної допомоги згідно із ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або державна соціальна допомога на поховання чи відшкодування витрат на поховання згідно з іншими нормативно-правовими актами.
— у разі смерті одержувача державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, районними відділами соціального захисту управління соціального захисту виплачується допомога на поховання в розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, встановленому на день смерті одержувача цієї допомоги.
Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатись у районні відділи соціального захисту за телефонами:
Галицький: тел.: 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський: тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Залізничний: тел.: 295-82-28 (вул. Виговського, 34)
Франківський: тел.: 237-50-81 (вул. Ген. Чупринки, 85)
Шевченківський: тел.: 252-28-40 (вул. Липинського, 11)
Сихівський: тел.: 254-64-80 (просп. Черв. Калини, 66)
Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Рівненщині об'єднані ...
Наступна новина: На Тернопільщині ...