Дозволь собі незалежність!

Дозволь собі незалежність!

28.02.13 13:22 0 793
Ще п’ять років тому сонячний колектор на даху чи вітряк біля будинку були цілковитою дивовижею для українців, «прив’язаних» до труб, батарей і дротів. Тепер на системи, що забезпечують освітлення, підігрів води і обігрів помешкань без використання газу й електрики, є стабільний попит. Експерти українського енергоринку прогнозують, що вже найближчими роками альтернативні джерела енергії забезпечать автономне існування 10-15% приватних господарств.

Ситуація на енергоринку країни не тішить. Електричні мережі доволі слабкі з погляду потужностей. Система комунального теплопостачання має колосальні втрати, які оплачують споживачі. Щороку дає про себе знати нестача лімітів газу. Плюс постійне зростання вартості енергії, якщо не для індивідуальних споживачів, то для підприємців. Виходячи з переліченого, варто пильніше придивитися до пропозицій на альтернативному енергоринку і прорахувати оптимальний варіант енергетичної автономії. Особливо, якщо ви власник заміського котеджу, дачі чи будинку в селі.

У західних країнах, де активно взялися за впровадження сонячної та вітрової енергетики, пішли шляхом підключення дрібних індивідуальних енергоджерел (батарей та вітряків у приватних садибах) у загальну електромережу. Будинок, обладнаний вітряками та сонячними батареями, здатен сам себе забезпечувати побутовою електроенергією, опалювати нею житлові приміщення. У наших умовах змінити систему енергетичних взаємостосунків не так легко. Починати потрібно не з нинішніх енергетичних монополій, а від кожного індивідуального користувача — кінцевого споживача енергії. А саме: розробляючи і серійно впроваджуючи у виробництво автономні опалювальні міні-системи. Елементарна логіка підказує, що майбутнє за компактними індивідуальними сонячними та вітровими автономними енергоустановками. Найбільшою проблемою систем, що живляться сонячною та вітровою енергією, наразі видається їхня здатність зберігати накопичену енергію. Необхідні компактні акумулятори, які б забезпечували збереження енергії протягом тривалого періоду. На час безвітряної погоди (якщо генератор працює від вітряка) чи збереження накопиченої за літній період сонячної енергії для використання її на опалення взимку.

Залишається, останнє і безперечно найцікавіше питання щодо майбутньої автономної опалювальної системи — її вартість? Наразі складно про це говорити, базуючись тільки на вітчизняних експериментальних розробках та західних цінах на сонячні батареї й акумулятори. Проте, як відомо, серійне виробництво на кілька порядків дешевше за експериментальне. І чим більше купують — тим дужче здешевлюють собівартість продукції.

Такий підхід дозволяє людям бути цілковито енергетично незалежними. А переконатись у ефективності впровадження подібних систем можна на досвіді нашого земляка - Миколи Крутенчука, який на власному подвір’ї облаштував обладнання для енергозбереження. За його словами, альтернативні джерела енергії забезпечують автономне існування його господарству.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: Яворівський район: ...
Наступна новина: На Івано-Франківщині ...

КОМЕНТАРІ