Луцьк: «Шлях Гедиміновичів»

Луцьк: «Шлях Гедиміновичів»

28.02.13 11:10 0 779
На сесії міської ради начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда ініціювала створення Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів». Вона повідомила, що стратегічною метою проекту є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого Князівства Литовського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети, «Шлях Гедиміновичів» стане першим культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна. Для реалізації проекту організаційно-правовим інструментом співпраці міст, музеїв та заповідників стане Асоціація «Шлях Гедиміновичів».

на сесії міської ради був присутній експерт з питань туризму, координатор програм з розвитку туризму в регіонах України проекту USAID "ЛІНК" (2011-2012), радник Голови Держтуризмкурорту (2012-2013), радник Луцького міського голови на громадських засадах Геннадій Друзенко. Він висловив своє бачення розвитку туристичної галузі в Луцьку. Зупинився на тому, як працює економічна модель туристичної галузі, яка вигода місцевій владі та місцевим бюджетам від туризму, скільки робочих місць може створити туристична галузь, та який її внесок у валовий продукт міської економіки.

Також він зауважив, «щоб турист поїхав до Луцька, він повинен мати більше інформації про місто». А створення Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів» допоможе прорекламувати місто, як в нашій країні, так і за кордоном.

Міський голова Микола Романюк позитивно оцінив новий проект, запропонований Наталією Бундою. Він вважає, що це буде одним із серйозних напрямків розвитку туризму міста. Секретар міської ради Григорій Пустовіт висловив думку, що проект потрібно підтримувати, він стане хорошим починанням, а в майбутньому будуть інші цікаві туристичні маршрути. Депутат Микола Дендіберін подякував Наталії Бунді за фаховий підхід до підготовки нового туристичного продукту. Депутати Андрій Калахан і Павло Данильчук висловили певні зауваження. Загалом депутати були переконані, що створення Місцевої асоціації дасть можливість місту зробити значний поступ у розвитку туризму, тому вони підтримали проект цього рішення.

Довідково:

У грудні минулого року у Луцьку відбулася зустріч представників ряду міст та музеїв-заповідників Волинської, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей, на якій був підписаний Протокол про наміри створити спільний туристичний продукт «Шлях Гедиміновичів» та об’єднати зусилля задля його промоції і просування на національному та європейському туристичних ринках.

У січні цього року в Збаразькому замку вже відбулася зустріч учасників проекту «Шлях Гедиміновичів», на якій обговорювали організаційно-правову основу подальшої співпраці учасників в рамках проекту та план заходів на 2013 рік.

Станом на виявили бажання бути учасниками проекту десять міст (Луцьк, Кам'янець-Подільський, Острог, Хотин, Славута, Ізяслав, Володимир-Волинський, Старокостянтинів, Тернопіль, Дубно), Хотинська районна адміністрація, селище Олика, село Сутківці, Державний культурно-археологічний центр «Пересопниця» та дев’ять заповідників (Національний заповідник «Замки Тернопілля», Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Державний історико-культурний заповідник в місті Острозі, Державний історико-культурний заповідник міста Дубно, Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець», Державний історико-культурний заповідник у місті Луцьку, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідника, Історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» та Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир»). Таким чином, представлені п’ять областей України: Волинська, Хмельницька, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ