Рівненщина: прокурор області Василь Присяжнюк провів міжвідомчу нараду   з питань додержання прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку

Рівненщина: прокурор області Василь Присяжнюк провів міжвідомчу нараду з питань додержання прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку

01.03.13 16:26 0 1117
28 лютого, прокурор області Василь Присяжнюк провів міжвідомчу нараду з питань додержання законодавства у сфері охорони дитинства, прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

У нараді взяли участь керівники Департаменту соціального захисту населення, управлінь охорони здоров'я, освіти і науки, служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненських обласних центрів зайнятості та соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також міськрайпрокурори області.

У своєму вступному слові прокурор області Василь Присяжнюк наголосив, що забезпечення прав дітей, особливо з вадами розвитку, є основним із завдань держави, отже, й усіх присутніх. Всього в області проживає 19 тисяч дітей з обмеженими можливостями та 6,5 тисяч дітей-інвалідів. Проте, незважаючи на розгалужену мережу установ і закладів, які повинні повсякденно опікуватись правами дітей, системна робота щодо їх реабілітації та соціального захисту відсутня, а державні та регіональні програми щодо поліпшення становища таких дітей, виконуються вкрай формально.

У результаті неналежного фінансування вказаних програм на Рівненщині у 2012 році забезпечено засобами реабілітації тільки 160 дітей-інвалідів, що становить 22 відсотки від потреби, фактично охоплено санаторно-курортними лікуванням 25 відсотків дітей, які потребували оздоровлення. Для підвезення до місць навчання неповнолітніх з обмеженими можливостями обладнано лише один шкільний автобус.

Поряд з недостачею фінансових ресурсів, іншими чинниками гальмування реабілітації дітей з обмеженими можливостями є об’єктивні причини, а саме - упущення і недоліки у діяльності органів виконавчої влади. Ними недостатньо забезпечено дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, охорони їх здоров’я, працевлаштування, забезпеченості освітніми послугами, також майновими та житловими правами.

В контексті обговорення проблем соціального захисту дітей-інвалідів учасниками наради прийнято рішення, які за наслідками передбачених у ньому заходів, реально вплинуть на стан законності та захисту гарантованих державою прав дітей з особливими потребами.

"Кожна дитина має відчувати, що вона захищена і про неї дбають, а якщо це дитина з вадами розвитку – то увага до неї має бути особлива. Сподіваюсь, що наступні дії органів прокуратури в координації з органами влади сприятимуть тому, щоб діти у нашому краї відчували всебічну захищеність," – підсумував Василь Присяжнюк.

Слід зазначити, що за результатами проведених перевірок з питань додержання прав дітей з вадами розвитку, що її провели в цьому році органи прокуратури Рівненщини, поновлено права 270 дітей зазначеної категорії. Задля усунення порушень законодавства у цій сфері внесено в органи влади 55 подань, притягнуто до відповідальності 30 посадовців.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Рівненщині краянам ...
Наступна новина: На Тернопільщині розпочався ...

КОМЕНТАРІ