Луцьк: у міській раді обговорювали питання сплати підприємствами міста заборгованості до цільових фондів

Луцьк: у міській раді обговорювали питання сплати підприємствами міста заборгованості до цільових фондів

13.03.13 09:24 0 629
Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та її детінізації. Захід відбувався під головуванням заступника міського голови Тараса Яковлева.

Для участі в засіданні комісії було запрошено представників першого та другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції з метою з’ясування стану виконавчого провадження в частині погашення боргів підприємств міста перед Пенсійним фондом України та іншими соціальними фондами.

Начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Олександр Котюн поінформував присутніх про стан сплати єдиного та страхових внесків до Пенсійного фонду України підприємствами, установами та організаціями м. Луцька. Він зауважив, що заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску становить 8 млн грн, а по страхових внесках до Пенсійного фонду України, які сплачувалися до 2011 року – 9 млн грн. Більшу частину з цих боргів мають економічно активні підприємства.

Олександр Котюк зауважив, що заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду щомісяця зростає. У Кабінеті Міністрів України стурбовані таким станом речей. Тому було поставлено завдання розробити графік погашення заборгованості. За його словами, це рішення було виконане. До нього включені лише економічно активні підприємства, які мають заборгованість більше однієї тисячі гривень. Нині уже сформований графік і погоджений з підприємствами-боржниками.

Крім того, за словами Олександра Котюка, ведеться і претензійно-позовна робота з боржниками.

Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що міська влада у цьому питанні не може вплинути на підприємства-боржники. Однак, воно перебуватиме на постійному контролі та розглядатиметься на засіданні комісії.

Представники виконавчої служби зазначили, що вони ведуть виконавчі провадження щодо стягнення боргів з підприємств. Однак, не завжди є можливість це зробити. Окремі підприємства не маю майна, яке можна було б продати, а гроші спрямувати на погашення заборгованості по Пенсійному фонду. Низка підприємств перебуває у стадії банкрутства і тут також нічого зробити не можна до завершення процедури.

Члени комісії заслухали представників підприємств, які прибули на шнє засідання, зокрема, це ДП «Волиньоблавтодор» та ТзОВ «Медтехніка».

Ті, хто ж проігнорував запрошення і не прийшли на шнє засідання будуть запрошені на особисту зустріч до заступника міського голови Тараса Яковлева.

Про ситуацію щодо сплати внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві зареєстрованими у м. Луцьку страхувальниками, поінформували директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Неймарк та заступник начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луцьку Волинської області Марія Телючик.

Едуард Неймарк зауважив, що на відміну від Пенсійного фонду України, де все фіксується як заборгованість, сплата внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття поділяється на недоїмку та заборгованість. Під недоїмкою розуміється те, що підприємства заплатили працівникам заробітну плату, однак, не сплатили внески до Фонду. Нині ця сума становить близько 220 тисяч гривень. Заборгованість – це коли працівникам заробітна плата ще не виплачена, відповідно й не сплачені відрахування до Фонду.

У свою чергу, Марія Телючик повідомила, що заборгованість по сплаті у них становить близько 490 тис. грн.

Під час засідання комісії заступник міського голови Тарас Яковлев звернув увагу й на питання стану виплати заробітної плати підприємствами, установами та організаціями м. Луцька. Він зауважив, що порівняно з лютим ситуація особливо не змінилася. Одним із боржників є й Луцьке підприємство електротранспорту. Зараз, за його словами, міська влада працює над пошуком коштів, залученням додаткових надходжень, щоб погасити заборгованість і перед працівниками, і перед цільовими фондами.

На завершення зустрічі Тарас Яковлев подякував усім за роботу та наголосив на необхідності подальшої роботи з підприємствами-боржниками.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ