Андрій Яворський: "На прикладі "Львівводоканалу" містяни вкотре переконуються в абсолютній безгосподарності команди Садового"

Андрій Яворський: "На прикладі "Львівводоканалу" містяни вкотре переконуються в абсолютній безгосподарності команди Садового"

14.03.13 19:10 0 752
На прикладі ситуації, яка склалася довкола "Львівводоканалу", містяни вже вкотре можуть переконатися в абсолютній безгосподарності команди Садового. Про це 11 березня 2013 року під час прес-конференції на тему: "Зарплатні махінації на комунальному підприємстві "Львівводоканал" заявив депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Яворський.

Як зазначив Андрій Яворський, втрати води від видобутку до споживача на "Львівводоканалі" становлять понад 50%, що згідно з чинним тарифом у перерахунку дорівнює близько 200 млн. гривень.

"Якщо детально розібратися із ситуацією, то з легкістю можна встановити, що ці втрати притягнуті за вуха. їх рахують доволі дивним чином, адже й досі не відомо, скільки води місто підіймає. Об'єми рахують за показами електроенергії, яку буцімто спожили насоси, а потім цю електроенергію множать на їхню номінальну потужність. Але якщо насос зношений, ганяє повітря чи хтось "на ліво" приєднаний до електрики то чому за це недбальство повинен платити пересічний львів'яни?! Зі споживанням ситуація не менш цікава. Як виявилось, споживання "Львівводоканал" встановлює як суму даних споживачів, наприклад ЖЕКів. Тобто, амість того, щоб організувати нормальний облік споживання,"Львівводоканал" бере все на віру", – повідомив Андрій Яворський.

Депутат поінформував, що підприємство визначає втрати за формулою: розрахункове підняття води мінус розрахункове споживання.

"Похибка таких досліджень величезна, та, на мою думку, взагалі зводить такі розрахунки до нікчемності. Реальні втрати води мали би бути не більше 30%, як це і дозволено за нормами. За перевищення мали б карати відповідальних осіб, але більше року місто має лише виконувача обов'язків директора – крайніх знайти неможливо. Окрім цього, в грудні 2012 року в підприємства закінчився дозвіл на спеціальне водокористування із чітко встановленими лімітами використання води і станом на досі не вироблений. За відсутності у водокористувача цього дозволу підприємство буде змушене виплатити збір, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання води. Ці штрафні санкції вираховують за формулою п'ятиразового додаткового нарахування до суми, яка отримана за весь обсяг використаної води попереднього року, а це, виходячи з фактичних обсягів використаної води у 2012 році, близько 200 млн. грн.", – зазначив свободівець.

Варто наголосити, що "Львівводоканал" використовує земельні ділянки під водозабори із порушенням вимог закону.

"У "Львівводоканалу" відсутні документи на право користування понад 95 га земельних ділянок, де розміщені водозабори. На частину інших земель наявні акти про право користування лише старого взірця 1970-1980-х років. Посадові особи підприємства не вживають жодних заходів, аби виготовити необхідну документацію. Прокуратура міста внесла подання міському голові Львова з вимогою провести службове розслідування та притягнути винних осіб до дисциплінарної відповідальності. Постає питання, які саме дії вчинив міській голова, яку дисциплінарну відповідальність стягнули з Пакіжа?", – зазначив депутат.

"Львівводоканал" уклав договори з щонайменше 56-ма підприємствами на приймання понаднормово забруднених скидів, проте немає стратегії щодо зменшення цих договорів та приведення скидів цих підприємств до норми.

"З боку керівництва підприємства ведеться виключно претензійна робота щодо дотримання цих вже і так понаднормових скидів. Але чим це обертається для підприємства та екології регіону? Місто не може собі дозволити приймати таку кількість наднормово забруднених скидів. Так, під час перевірки Державною екологічною інспекцією у Львівській області встановлено, що вказаним комунальним підприємством не здійснюється належна очистка прийнятих на очисні споруди стоків і скид зворотних стічних вод. Відтак скид стоків здійснюється з перевищенням нормативу вмісту забруднюючих речовин. Такі неочищені екологічно небезпечні води спричиняють суттєве забруднення ріки Полтва. У зв'язку з цим Державна екологічна інспекція у Львівській області провела нарахування збитків, які заподіяв "Львіводоканал" державі внаслідок порушення правил охорони вод. Сума збитків складає понад 270 тисяч гривень. Тобто на прикладі ситуації, яка склалася довкола "Львівводоканалу", містяни вже вкотре можуть переконатися в абсолютній безгосподарності команди Садового", – зазначив Андрій Яворський.

Про це повідомили в прес-службі Львівської міської організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Пожежа на Львівській ...
Наступна новина: На Львівщині у Самборі за ...

КОМЕНТАРІ