На Тернопільщині про безпеку пасажирських перевезень дбають автоінспектори

На Тернопільщині про безпеку пасажирських перевезень дбають автоінспектори

15.03.13 16:46 0 552
У березні на Тернопільщині, як і по усій Україні, проводяться комплексні заходи щодо перевірки роботи пасажироперевізників.

Минулоріч на автошляхах Тернопільщини сталося 42 дорожньо-транспортних пригоди за участю, або ж з вини водіїв громадського транспорту, у яких 5 людей загинуло, 37 учасників дорожнього руху отримали травми різного ступеня важкості. Основні причини трагедій - порушення правил обгону, проїзду перехресть, маневрування, недотримання дистанції.

Як розповів начальник відділу автотехнічної інспекції УДАІ УМВС в Тернопільській області Володимир Погрібний, уже з початку проведення профілактичних заходів співробітники ДАІ перевірили роботу більше трьох десятків підприємств, які мають дозвіл на пасажирські перевезення, у роботі дев’ятьох виявлено порушення вимог транспортного законодавства. Також у ході операції державтоінспектори оглянули понад півтисячі автобусів і виявили несправності у 16 з них. Причиною цього є неналежне створення умов для обслуговування транспорту. Більшість автопідприємств не мають можливості здійснювати не тільки ремонтні роботи, а й регулярно проводити технічні обслуговування. Аби вплинути на ситуацію, співробітники автоінспекції видали двадцять один припис, до адміністративної відповідальності притягнено сім посадовців автопідприємств та приватних перевізників. В поточному році щодо 5 перевізників, водії яких нехтують безпекою пасажирів, надано пропозиції щодо позбавлення ліцензії на право надання послуг.

Про низький рівень транспортної дисципліни свідчить і той факт, що за відносно короткий період профілактичних заходів працівники ДАІ склали понад двісті адміністративних протоколів на водіїв громадського транспорту, які порушили правила дорожнього руху. Бували випадки, коли водії, нехтуючи безпекою пасажирів, влаштовували так звані перегони, аби рухатися згідно графіку. Непоодинокі порушення, коли водії відхиляються від визначеного маршруту. Все це негативно впливає на стан безпеки пасажирських перевезень.

Важливими питаннями, які не залишаться поза увагою державтоінспекторів, дотримання водіями правил перетину залізнодорожніх переїздів, зупинки під час посадки-висадки пасажирів, перевезення пасажирів понад встановлену норму.

В ході профілактичного відпрацювання співробітники ДАІ проводять не тільки рейди, а й зустрічі у трудових колективах автопідприємств, в ході яких наголошують водіям про неухильне дотримання правил дорожнього руху, нагадають про адміністративну відповідальність порушення транспортної дисципліни.

Про це повідомили в УМВС України в Тернопільській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Івано-Франківщині ...

КОМЕНТАРІ