Сергій Рижук: «Ми готові вислухати кожного, як іти далі. Але заперечуючи – пропонуйте»

Сергій Рижук: «Ми готові вислухати кожного, як іти далі. Але заперечуючи – пропонуйте»

16.03.13 10:28 0 529
14 березня відбулася оперативна нарада комісії, створеної обласною радою для додаткового вивчення питання щодо розробки родовищ ільменіт-титанових руд на території шести районів області, та спеціально створеної робочої групи. У роботі наради взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук та голова обласної ради Йосип Запаловський.

У своєму виступі начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Василь Сухораба зазначив, що на території Житомирської області знаходиться база титановмісної сировини загальнодержавного значення. Спеціальний уповноважений орган – Державна служба геології та надр України – має право приймати рішення щодо надання дозволів на розробку родовищ. Обов’язковим є рішення погоджень органів самоврядування, на території яких планується розробка надр. Має буде складена і затверджена екологічна картка, що містить, зокрема, геохімічну, радіаційно-гігієнічну оцінку родовища тощо. Без представлення всіх необхідних документів, зазначив Василь Сухораба, роботи не можуть розпочатися. Всім відповідним службам дано доручення вивчити ситуацію, як того вимагає чинне законодавство.

Директор департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму дав оцінку роботи існуючих підприємств з видобутку титанових руд, зокрема Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. Так, на підприємстві працює 2,5 тис. людей, середня зарплата становить 4 тис. грн. Комбінат є зразком вирішення соціально-економічних питань. Минулоріч, скажімо, було здано в експлуатацію 60-квартирний будинок. Іршанський ГЗК має повний пакет дозволів на ведення діяльності, порушень санітарних норм не зафіксовано, суттєвих зауважень з боку податкових органів, митниці, екологічної інспекції тощо не зареєстровано.

«Житомирщина має унікальні родовища титанових покладів, які потрібно розвідувати і освоювати. У цьому – запорука подальшого розвитку регіону», – наголосив Василь Сухораба.

Членів робочої групи, зокрема голову громадської ради «Врятуємо Полісся!», депутата Барвінківської сільради (Малинський район) Станіслава Гуменюка, цікавили питання ефективності видобутку нових родовищ, прогнози щодо розвитку соціальної інфраструктури, екологічні ризики. Сергій Рижук зазначив, що потрібно врахувати екологічну, економічну і суспільно-політичну складову питання, і запропонував членам робочої групи подати письмові запити з тим, щоб отримати обгрунтовані документальні відповіді фахівців.

«Ми готові вислухати кожного, як іти далі. Чекаємо від вас пропозицій. Я обіцяю, що на найближчій сесії обласної ради 21 березня фракція Партії регіонів, яку я очолюю, проголосує за скасування попереднього рішення для подальшого детального вивчення питання, – заявив очільник області. – Але заперечуючи, – пропонуйте. Ми готові розглянути ваші пропозиції щодо подальшого розвитку районів, зокрема Малинського».

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: О. Вілкул: Урядом буде ...
Наступна новина: План виконання робіт ...

КОМЕНТАРІ