На Львівщині близько чотирьох тисяч дітей зможуть додатково отримати дошкільну освіту у 2013 році

На Львівщині близько чотирьох тисяч дітей зможуть додатково отримати дошкільну освіту у 2013 році

19.03.13 13:32 0 519
18 березня на апаратній нараді під керівництвом голови Львівської облдержадміністрації  Віктора Шемчука обговорили питання розвитку мережі дошкільних навчальних закладів області та їх діяльності.

Під час наради було зазначено, що в рамках виконання Нових соціальних ініціатив Президента України, спрямованих у майбутнє – для наших дітей, Кабінет Міністрів України дав завдання збільшити показник охоплення дітей усіма формами дошкільної освіти до 75% до 2015 року.

Як доповів т. в. о. директора департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації Михайло Брегін, станом на 01.01.2013 року в області функціонує 707 закладів дошкільної освіти, де виховується понад 65 тис.дітей. Активно розвивається мережа дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності, зокрема функціонують 181 навчально-виховні комплекси «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», 11 – приватних ДНЗ,  7 – санаторних, 11- компенсуючого типу для дітей, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку. Із короткотривалим режимом перебування дітей (від 3 до 6 годин) функціонує 143 дошкільні навчальні заклади, у яких виховується 2,9 тис. дітей.

Також Михайло Брегін розповів, що найкращі показники охоплення дошкільною освітою у містах обласного підпорядкування: Моршині – 97%, Трускавці – 85%, Стрию – 76%, у районах: Кам’янка-Бузькому – 55%, Бродівському – 53%, Радехівському – 48%, натомість найнижчі – у Дрогобицькому і Турківському районах по 16%.

Водночас, незважаючи на позитивну динаміку мережі ДНЗ на є значна частина дітей, котрі не охоплені дошкільною освітою. Зокрема на черзі щодо влаштування у дошкільні навчальні заклади перебуває 6 тис. осіб. Разом з тим, існує проблема щодо кадрового забезпечення дошкільних навчальних закладів фахівцями з відповідною освітою. Станом на 01.01.2013 року у ДНЗ працює понад 6 тис. педпрацівників, 30% з яких не мають відповідної фахової освіти.

Керівник згаданого департаменту також зазначив, що у 2013 році передбачено збільшити мережу дошкільних навчальних закладів на 35, в тому числі 31 – шляхом реорганізації шкіл у навчально-виховні комплекси. Це, за його словами дозволить додатково охопити дошкільною освітою до 4 тис. дітей Львівщини.

Голова облдержадміністрації Віктор Шемчук наголосив на недостатній роботі у цьому напрямку та зазначив, що для охоплення усіх дітей області, які цього потребують, дошкільною освітою необхідно розробити конкретні заходи, зазначивши прямі доручення відповідальним особам та здійснювати в подальшому контроль за їх виконанням.

Також керівник Львівщини закликав максимально сприяти розвитку державно-приватного партнерства, зокрема мережі приватних дитсадків, та закликав переймати досвід тих районів області, де ситуація з охоплення дошкільною освітою є найкращою.

Зазначимо, що  2013 році передбачено виділити, за рахунок Програми розвитку освіти Львівщинини 2013-2016 роки, з обласного бюджету 3,150 млн. грн. – для розширення мережі дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та покращення матеріально-технічного їх забезпечення, створення електронного обліку дітей дошкільного віку, забезпечення дошкільних навчальних закладів навчальними матеріалами, дидактично-ігровими посібниками, методичною літературою.

Пріоритетними напрямками визначено: будівництво нових та реконструкція старих приміщень ДНЗ, продовження практики реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси «ЗНЗ – ДНЗ», відкриття ДНЗ у пристосованих приміщеннях, в тому числі з короткотривалим режимом перебування дітей, звільнення приміщень ДНЗ від оренди та використання їх за призначенням.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Івано-Франківщині ...
Наступна новина: Чернівці: Графік засідань ...

КОМЕНТАРІ