Четверта влада: Національний університет у Рівному, який очолює нардеп від ПР, вдався до цензурного блокування інтернет-ЗМІ

Четверта влада: Національний університет у Рівному, який очолює нардеп від ПР, вдався до цензурного блокування інтернет-ЗМІ

19.03.13 16:48 0 2204
Таке повідомлення (див. фото нижче) з’являється при намаганні зайти на портал "Четверта влада" з комп’ютера рівненського "водника". Кілька представників університету надіслали скрін-шоти цього повідомлення. Про це повідомив портал Четверта Влада

Національний університет у Рівному заблокував доступ до інтернет-ЗМІ, яке опублікувало розслідування про сумнівне здобуття народним депутатом Миколою Сорокою науково-педагогічного стажу. Микола Сорока є президентом цього університету. Юристи кажуть, що це цензура і втручання в діяльність засобу масової інформації.

19 березня стало відомо що адміністрація Національного університету водного господарства та природокористування закрила доступ своїм працівникам та студентам до порталу «Четверта влада», ввівши обмеження на університетському сервері. Про це читачі повідомили у коментарях до згаданої публікації.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА опитала знайомих викладачів та студентів, перевіряючи цю інформацію. Інформацію про те, що на портал «Четверта влада» неможливо зайти з університетської мережі, підтвердили також помічник ректора Ірина Яцкова і проректор з науково-педагогічної, виховної роботи та соціального захисту НУВГП Володимир Гавриш. Ось яке повідомлення з’являється при намаганні зайти на портал "Четверта влада" з комп’ютера рівненського "водника" (скрін-шот клікабельний).

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ: Досьє Миколи Сороки

Помічник ректора та проректор запевнили, що їм невідомі причини блокування доступу до ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ. Помічник припустила, що, можливо, це всього лиш через якийсь технічний збій. Однак відмовилася допомогти зясувати причину такого «збою». Проректор пообіцяв з’ясувати це пізніше, оскільки тільки з годину тому з’явився на роботі і ще ні з ким не встиг з цього приводу поспілкуватися. В.о. ректора Микола Корецький, як повідомили у приймальні НУВГП, сьогодні у відрядженні.

Колишній губернатор Рівненщини Микола Сорока традиційно ухиляється від відповідей журналістам. А тепер, схоже, що хоче заборонити працівникам і студентам ВНЗ висловлювати свою думку про університет в коментарях на порталі "Четверта влада"

На думку юриста Інституту розвитку регіональної преси Олександра Бурмагіна, такі дії керівництва університету з приводу блокування доступу до ЗМІ порушують закону України «Про інформацію» і містять ознаки цензури. Адже стаття 24 цього закону, в якій йдеться про цензуру, так дає визначення цьому терміну - це «будь-яка вимога, спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, узгоджувати інформацію до її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації».

Окрім цього, на думку редакції ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ, подібні дії можуть свідчити про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Науково-практичний коментар так пояснює статтю 171 Кримінального Кодексу України, в якій йдеться про це порушення. «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – це протиправне створення перепон, обмежень, заборон щодо одержання, використання, поширення та зберігання інформації окремим журналістом (журналістами) чи засобом масової інформації. Воно може виразитись у примушуванні до поширення певної інформації або відмові в її поширенні, здійсненні цензури.»..

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА (сайт інформаційної агенції) спробувала отримати пояснення таких дій, зателефонувавши на мобільний номер в.о.ректора Миколи Корецького, проте керівник університету відмовився надати цю інформацію. Натомість пригрозив журналісту судовим позовом.

В.о. ректора НУВГП Микола Корецький навідріз відмовився надати інформацію про причини блокування доступу працівників університету до порталу "Четверта влада". Образився на абревіатуру своєї посади ВОР (в.о.ректора), яку вжив один з читачів сайту у своєму коментарі

– Я з вами не хочу спілкуватися, поки я не вирішу свої претензії до вас у судовому порядку, - каже Микола Корецький. – Ви не притримуєтеся законів журналістської етики, ви без права оскорбляєте людей, ви порушуєте любі положення людської етики. Я не спілкуватимуся з вами поки не вирішу цього в судовому порядку, поки не принесете переді мною вибачень, поки не заберете свої слова… Я вам не ВОР.

Редакція не обов’язково поділяє думки коментаторів і не має попередньої модерації коментарів. Тому без проблем приймає зауваження щодо висловленого в коментарях і при потребі вносить корективи, що й було зроблено після заявленої паном Корецьким усної скарги.

У відповідь на цензуру з боку державного університету редакція підготувала скаргу у прокуратуру з проханням припинити втручання посадовців у професійну діяльність засобу масової інформації і притягнути винних до передбаченої законом відповідальності.

Інформація порталу "Четверта Влада"
Автор: УкрЗахідІнформ .

фото
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

КОМЕНТАРІ