На Рівненщині пільгове оподаткування для суб'єктів інвестиційної діяльності

На Рівненщині пільгове оподаткування для суб'єктів інвестиційної діяльності

20.03.13 08:36 0 565
Для створення максимально комфортного бізнес – середовища, залучення іноземних інвестицій і світового капіталу суб'єктам інвестиційної діяльності, що реалізують схвалені Кабінетом Міністрів України інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, які схвалені відповідно до Закону України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць", надається державна підтримка, зокрема у сфері оподаткування.

Так, з 1 січня 2013 року набрали чинності зміни до підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу, внесені Законом України від 06.09.2012 р. N 5211-VI "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки" (далі - Закон N 5211).

Цим Законом встановлені особливості оподаткування податком на прибуток підприємств, якими матимуть змогу користуватися зазначені суб'єкти господарювання.

Так прибуток, отриманий суб'єктами інвестиційної діяльності, буде оподатковуватися за пільговою ставкою, яка з 01.01.2013 р. по 31.12.2017 р. становитиме 0 %, а з 01.01.2018 р. по 31.12.2022 р. - 8 %.

Водночас Законом № 5211 встановлено, що податок на прибуток підприємств суб'єктами господарювання при реалізації інвестиційних проектів має обчислюватися з урахуванням наступних особливостей:

1) під час нарахування амортизації основних засобів, що використовуються в період реалізації інвестиційного проекту та входять до груп 2 (капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом) і 3 (будівлі), може бути застосовано метод прискореного зменшення залишкової вартості, визначеного розділом III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу;

2) сума отриманих податкових пільг з цього податку не може перевищувати обсягу інвестицій, що фактично здійснені таким суб'єктом;

3) ведення суб'єктами господарювання, які реалізують інвестиційні проекти, окремого податкового обліку доходів та витрат, пов'язаних з отриманням прибутку від реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, що звільняються від оподаткування, який відповідає правилам, визначеним п. 152.11 ст. 152 Кодексу;

4) сплати податку на прибуток на загальних підставах за весь період реалізації інвестиційного проекту у разі, якщо протягом двох років з дня схвалення інвестиційного проекту не досягнуто критеріїв, установлених Законом України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць", або в разі недотримання таких критеріїв упродовж подальшого строку його реалізації, або в разі відмови суб'єкта господарювання від реалізації інвестиційного проекту;

5) суми коштів, не сплачені до бюджету в результаті наданих пільг з податку на прибуток, використовуються платником податку на цілі та в порядку, передбачені пунктом 21 підрозділу 4 Податкового Кодексу. Зокрема ці кошти спрямовуються таким платником на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва (надання послуг), запровадження новітніх технологій та/або повернення кредитів (у тому числі отриманих до дня набрання чинності цим Кодексом), використаних на зазначені цілі, та сплату процентів за ними тощо.

Про це повідомив медіа-центр ДПС у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: "Динамо" шукає нового ...
Наступна новина: На Івано-Франківщині 3 ...

КОМЕНТАРІ