У Чернігові цього року продовжать рятувати каштани

У Чернігові цього року продовжать рятувати каштани

20.03.13 15:07 0 806
У Чернігові цього року на боротьбу з балканською міллю, що знищує каштани, витратять майже 400 тис. грн. Про це повідомив журналістам керівник комунального підприємства "Зеленбуд" Володимир Брайко.

За його словами, з бюджету міста виділено кошти на порятунок від шкідників 1500 каштанів – половини з тих, які ростуть в обласному центрі Чернігівщини. В.Брайко уточнив, що минулого року фахівці врятували від молі 800 дерев, і нині цю роботу продовжать. Зокрема, планується і надалі використовувати біологічні методи боротьби, нешкідливі для людей. Йдеться, насамперед, про розміщення на каштанах феромонних пасток, що дозволять знищити самців молі, розповсюдження природних ворогів балканської – трихограм, а також підживлення дерев. Ці заходи за сезон будуть проводитися 3-4 рази.

"На порятунок одного дерева за сезон плануємо витратити 250-260 грн.", - уточнив В.Брайко. Він додав, що у першу чергу рятуватимуть каштани у центрі Чернігова та на Валу.

Успіхи Чернігова у боротьбі з міллю відзначили науковці, а також колеги з інших міст України.

Довідка: У 1985 році у районі балканського озера Охрид, яке знаходиться між Македонією й Албанією, був зафіксований перший сплеск розмноження на листах каштанів охридской молі. Протягом наступних років "каштанова" міль розповсюдилася по всій Центральній, Східній і Західній Європі, здобувши назву "балканської". У 2002 році цей шкідник був навіть зафіксований на заході Англії та у північній частині Данії. З 2003 року каштанова міль стала розповсюджуватися в Україні. Нині ареал поширення балканської молі вже досягнув Москви, розповсюджуючись із швидкістю 100 км на рік. Уражене міллю листя жовкне та опадає.

Пошкодження каштанів міллю частіше носить винятково естетичний характер, однак у містах, де дерева додатково піддані впливу несприятливих факторів, наслідки можуть бути серйозніші. Ослаблені дерева стають уразливими до різних інфекцій, що, в остаточному підсумку, приводить до масової загибелі рослин.

Ірина Синельник
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Львівщина: «Відновлено ...

КОМЕНТАРІ