Сергій Рижук про три роки перебування  на посаді керівника Житомирщини: „Економічні досягнення, навіть найменші, даються непросто, але вони є, і саме за ними – покращення життя поліщуків”

Сергій Рижук про три роки перебування на посаді керівника Житомирщини: „Економічні досягнення, навіть найменші, даються непросто, але вони є, і саме за ними – покращення життя поліщуків”

20.03.13 08:03 0 587
18 березня виповнилося три року з дня призначення на посаду голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Миколайовича Рижука. Тоді таке кадрове рішення Президента для декого із представників житомирського та й українського політикуму в цілому стало певною несподіванкою і приводом для публічних розмірковувань: колишній Міністр, голова профільного Комітету Верховної Ради і керівництво глибоко депресивним регіоном, в якому керівники міняються так часто, що не тільки прості жителі, а й чиновники не всі встигають звикнути до їх прізвищ. Поки думали-гадали, Сергій Миколайович без зайвих передмов і пояснень, з властивою йому енергійністю і ґрунтовним підходом до справи взявся за роботу. І перше, що сказав людям: Житомирщина для нього не є черговою сходинкою на шляху кар’єрного зростання, це земля його батьків, це край, за долю якого у нього завжди боліла душа, і він готовий зробити все можливе, аби ганебна приставка „депресивний регіон” відійшла у минуле. Разом ми маємо працювати наполегливо і самовіддано, щоб наша прекрасна Житомирщина розвивалася, впевнено ставала на ноги промисловість, відроджувались традиційні для Полісся види сільського господарства – адже тільки міцне економічне підґрунтя може стати основою для соціального зростання і благополуччя поліщуків.

За три роки сталося багато змін. Працювати дійсно довелося багато, і усім разом. Досягнення, навіть найменші, давалися непросто, бо та сама промисловість, про необхідність піднесення якої говорилось, була майже знищена, а село опинилося на грані вимирання. Багато що доводилося розпочинати з нуля. І коли цифри засвідчують рух уперед і у загальноукраїнському рейтингу область демонструє позитивні результати економічного та соціального відродження, кожен раз, спілкуючись з представниками ЗМІ, громадськості, з простими жителями області під час урочистих заходів і робочих поїздок, Сергій Миколайович наголошує: всі наші гарні показники нічого не варті, поки конкретна проста людина не відчує, що їй, її сім’ї стало жити краще, що її достаток виріс. Він, як керівник області, це дуже добре усвідомлює і кожен раз закликає працювати разом. „Критикуючи, пропонуйте свої шляхи вирішення проблеми” – це пропозиція не лише до громадських діячів, які виступають проти розробки нових кар’єрів на території області. Це життєва позиція керівника, якому не потрібні нагороди і прихильність столичних чиновників, пільги щодо власного бізнесу і майбутньої пенсії. Він уміє не тільки слухати, а й чути людей. Особисті прийоми громадян, у тому числі – виїзні, спілкування у прямому телеефірі, гарячі телефонні лінії за участю керівників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, активна діяльність громадської ради при облдержадміністрації – це лише невелика частина того діалогу з громадськістю, який Сергій Рижук зумів позбавити ярма формальності, зробити дієвим інструментом впливу громадської думки на рішення влади. «Навіть, коли ви будете мене критикувати, я буду вас захищати», - сказав Сергій Миколайович, коментуючи у прямому телеефірі скандальний законопроект свого однопартійця щодо посилення відповідальності журналістів. Йому журналісти можуть поставити будь-яке питання, інколи – відверто провокативне. Відповідає, може, інколи трохи емоційно, але завжди відверто і конструктивну критику сприймає як допомогу.

Коли на підсумковій прес-конференції Сергія Миколайовича запитали про свої найбільші надбання за три роки керівництва областю і моменти найприкріші, щиро розповів, що найбільше засмучується, коли бачить намагання будь-яким способом образити, дошкулити, принизити. І справа не лише в тому, скільки десятків разів за три роки вустами місцевих журналістів його звільняли з посади, висилали. Є така категорія людей, яка навіть з доброго має талант робити погане. І коли дійсно вагомі досягнення, які дались дуже нелегко, переводяться у розряд програшів, це прикро. Адже таке перекручування у когось може породити бажання опустити руки, а працювати потрібно і надалі – всім разом, щоденно і самовіддано, щоб своїми руками побудувати таку Житомирщину, в якій кожній людині праці жити комфортно, приємно і за яку буде не соромно перед онуками.

Сергій Рижук, голова Житомирської обласної державної адміністрації: «Житомирщина впевнено рухається у напрямку економічного зростання»

Із інтерв'ю Сергія Рижука газеті „Українські регіони”, приуроченого підсумкам трьох років діяльності на посаді голови Житомирської облдержадміністрації

«Регіон за три останніх роки демонструє темпи динамічного розвитку. За 2010-2012 роки валовий регіональний продукт зріс майже на третину. Прогнозуємо, що у 2013 році набуті темпи збережемо.

Впевнено піднімати голову зможемо лише тоді, коли твердо стоятимемо на надійному економічному фундаменті регіону. Тож ми ретельно відслідковуємо найважливіший показник загального розвитку області у вигляді валового регіонального продукту. Якщо область не буде зростати, то залишиться менш вартісною та дотаційною.

Три роки тому назад, приступивши до виконання обв’язків голови облдержадміністрації, обіцяв, що на Житомирщині буде відновлена промисловість. Економіка регіону за цей час зміцніла в півтора рази. Обсяг промислового виробництва підприємств області у 2010-2011 роках зріс на 30%, реалізація промислової продукції збільшилась в 1,5 рази, кількість промислових об’єктів зросла майже на 100 одиниць. Динаміка нарощування промислового виробництва зберігалась і у 2012 році. За темпами приросту промислового виробництва у січні-листопаді 2012 року область посіла 1 місце у державі (120,9%).

Підприємства області нарощують експортні поставки продукції, які за 2011 рік зросли на 31%. Зовнішньоторговельні операції налагоджено з партнерами із 98 країн світу. Такі результати досягнуто за рахунок освоєння інвестицій в основний капітал, обсяги яких постійно збільшуються. Область в інвестиційній діяльності співпрацює з партнерами із понад 50 країнами світу, географія її зв’язків постійно розширюється, стабільно зростає кількість внесених прямих іноземних інвестицій.

Від потужних кроків промисловості не відстає і сільське господарство Житомирщини, забезпечуючи в останні роки щорічний приріст. У 2011 році хліборобами області було отримано рекордний урожай зернових культур, обсяг якого становив півтора мільйони тонн. У 2012 році він зріс ще на 12% і досяг 1,6 млн. тонн.

Ми відновили сільське господарство, перебудували структуру посівних площ: почали переорювати і використовувати землі, які роками не оралися, не сіялися. Ми додатково ввели в сільськогосподарський обіг майже 100 тисяч га земель за рік, а це за площею майже 2 райони.

Ми, нарешті, відродили традиційну для регіону галузь – льонарство. ми маємо півтисячі гектарів посівів як ділянку розмноження, для того, щоб Житомирщина мала своє насіння льону і наступного року могла посіяти вже 10 тисяч га. ця галузь не просто необхідна для Житомирщини, а й надзвичайно важлива для світової економіки, оскільки не тільки з довгого та з короткого лляного волокна зараз виготовляються потрібні речі в усіх галузях, навіть для потреб космосу, замість цього пластику, що травить людей. Наразі іноземний капітал цікавиться льонарством регіону.

Але ми не зупиняємось на досягнутому і, застосовуючи сучасні, прогресивні технології, вирощуємо нову конкурентноздатну продукцію, відроджуємо такі традиційні галузі для Поліської землі як хмелярство, картоплярство, м’ясне та молочне тваринництво, а за кількістю поголів’я великої рогатої худоби область займає 6 місце у державі. Валова продукція сільського господарства за 2012 рік зросла на 9,5%. За темпами її приросту область посіла 3 місце в державі.

Сміливо можемо стверджувати, що нині Житомирщина є справжньою житницею, адже в області одержуються високі врожаї зернових, соняшника та кукурудзи, почали родити нові культури – соя та ріпак, ми вийшли на шлях багатогалузевого господарства.

В регіоні постійно проводиться активна політика в напрямку популяризації потенціалу Житомирщини. Впевнений, що грамотна інвестиційна політика обумовила прискорення розвитку промислового виробництва. Житомирщина – надзвичайно привабливий край для українських та зарубіжних інвесторів. Перспективними напрямками економічного та інвестиційного співробітництва є промисловість, агропромисловий комплекс, будівництво об’єктів соціальної сфери та сфери житлово-комунального господарства.

Визначаємо інвестиційну діяльність головним пріоритетом області. 2010 та 2011 роки стали переломними на шляху активізації сфери інноваційної діяльності. Вжиті заходи забезпечили у 2011 році приріст обсягу реалізованої інноваційної продукції на рівні 490 млн. грн. Це майже в 6,5 разів більше ніж за результатами 2009 року. Кількість інноваційно активних підприємств за результатами 2011 року становить 48 одиниць.

Як керівник, я налаштований на розвиток внутрішнього ринку регіону, самозабезпечення, щоб не було залежності від імпорту.

Обласна влада тісно співпрацює із представниками бізнесу. Завдяки проведеній політиці по створенню сприятливого бізнес-середовища, вплив малого бізнесу на економіку регіону помітно зростає. У загальній кількості підприємств області частка саме малих підприємств становить 92%. Вони забезпечують четверту частину загального обсягу реалізованої продукції.

Протягом останніх 3-х років обсяг реалізованої продукції малими підприємствами області зріс на 20% і становить майже 7 млрд. грн. Вперше, починаючи з 2000 року, в минулому році малі підприємства області вийшли на прибутковий рівень. Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування на малих підприємствах області становить більше 47 млн. грн. прибутку. Ми змогли збільшити податкові надходження до бюджету від суб’єктів малого підприємництва і за 2009-2011 роки по області вони зросли майже вдвічі або на 122 млн. грн.

Впевнений, що будь-які економічні показники нічого не варті, якщо не дбати про людей, їх добробут, здоров’я та родини. В області за останні 3 роки зросли темпи розвитку соціальних стандартів. Розуміємо, що головний ресурс нашого регіону - це здорові жителі, тому продовжуємо реформування сімейної медицини та вводимо в експлуатацію сучасні заклади охорони здоров’я. Упродовж останніх 3 років створено 21 заклад сімейної медицини, нині їх функціонує 244.

Житомирщина одна із перших включилася у національну медичну реформу. Так із 1 січня 2013 року в області функціонує комунальна установа «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради. У рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» в області на базі Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері та дитини створено обласний перинатальний центр. Народжувати до нашого перинатального центру приїжджають жінки із сусідніх областей, особливо зі столиці України.

Протягом 2011-2012 років в області відкрито заклади надзвичайного соціального значення: відділення променевої діагностики в обласній консультативно-діагностичній поліклініці в місті Бердичеві; бактеріологічний відділ централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної лікарні; Брусилівську районну лікарню; новий лікувальний корпус стаціонару Житомирської міської дитячої лікарні; амбулаторію загальної практики сімейної медицини на 8 дільниць у м. Бердичеві; центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю у місті Житомирі; проведено реконструкцію міської амбулаторії у місті Новограді-Волинському.

У 2013 році очікуємо на відкриття кардіохірургічного центру на базі приміщення обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського, що в подальшому дозволить проводити найскладніші операції на серці.

Крім того, в області продовжується будівництво та реконструкція ще 8 об’єктів медицини. Зокрема хірургічного відділення у місті Коростені, лікарні у селищі міського типу Чоповичі, поліклініки у селищі міського типу Романів та інші.

Також не забуваємо про наших дітей, адже саме діти - це наше майбутнє, і те заради чого ми працюємо. Тому увага до освітянської галузі та підготовка нашої молоді до дорослого життя є пріоритетним завданням для органів обласної влади і у даному напрямку нам також є чим пишатись.

За останні 2 роки фінансування освітянської галузі області зросло майже удвічі і становить 2 млрд. грн. Відновлено роботу 54 дошкільних закладів. За цим показником область стабільно утримує 1 місце у державі. У Ружинському районі відкрито 6 нових дитячих садків. Побудовано та введено в експлуатацію нові школи в смт Черняхові та місті Новограді-Волинському. У 2012 році придбано 43 шкільних автобуси, що майже повністю забезпечить підвезення учнів та вчителів до шкіл.

Не можу не відзначити, що ми покращили ефективність власного господарювання. Загальний прибуток від діяльності підприємств у 2011 році збільшився порівняно з 2010 роком майже у 6 разів та склав чверть мільярда гривень. За 9 місяців 2012 року загальний фінансовий результат економіки області також був позитивним із сумою 67 млн. грн. прибутку.

І наостанок, із приємністю хочеться відмітити, що за 3 останніх роки область наростила в 1,6 рази надходження до Держбюджету, зменшилася дотаційна залежність від держави. В 1,9 рази збільшилися надходження до обласного бюджету, що є найкращим показником. Адже ці кошти можна використовувати для розв’язання важливих соціальних проблем регіону».

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Смерть всиновленого ...
Наступна новина: Буковинські бізнесмени, які ...

КОМЕНТАРІ