Кіпр просить Росію про порятунок від дефолту

Кіпр просить Росію про порятунок від дефолту

21.03.13 14:30 0 936
Міністр фінансів Кіпру Міхаель Сарріс прибув до Росії, де шукатиме додаткову допомогу – щоб уникнути дефолту через боргову і бюджетну кризи. Раніше Москва вже позичила Кіпру 2,5 мільярда євро. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Росія виступає проти запропонованого міжнародними кредиторами оподаткування депозитів, оскільки це зачіпає інтереси російських багатіїв, що тримають заощадження в цій середземноморській країні.

кіпрський парламент збереться на екстрене засідання – після того, як у вівторок законодавці відмовилися запровадити вкрай непопулярний одноразовий податок на депозити. Такий крок не підтримав жодний член парламенту.

Таким чином, Кіпр не виконав вимогу ЄС та МВФ знайти спосіб залучити до бюджету 5 мільярдів 800 мільйонів євро, щоб отримати від міжнародних кредиторів допомогу на 10 мільярдів євро.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадес сказав, що він поважає результати голосування. Водночас Єрун Дейсселблум, голова Єврогрупи, яка об’єднує міністрів фінансів країн зони євро, висловив жаль через це рішення кіпрських парламентаріїв.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львові відбувся ...
Наступна новина: Професійне свято відзначили ...

КОМЕНТАРІ